Actin Treningssenter AS
Score · regnskapsår 2024
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 312 av 912 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 468 av 1 391 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 25 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Actin Treningssenter AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 912 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 17,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 14,3 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 17,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 16,7 % | 2,6 % |
| Totalrentabilitet | 112,1 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandel | 14,3 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 6,01 | 1,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 12,7 % | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Actin Treningssenter AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (912 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Actin Treningssenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Actin Treningssenter AS hadde en driftsmargin på 17,4 % og en egenkapitalandel på 14,3 % i 2024, og er nr. 468 av 1 391 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −157,6 % til 14,3 % og driftsmarginen steg fra 11,9 % til 17,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 2 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 25 | vekt 25 % |
| Likviditet | 40 | vekt 15 % |
| Vekst | 67 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Actin Treningssenter AS?
Driftsmarginen var 17,4 % i 2024, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 112,1 %.
Hvor solid er Actin Treningssenter AS?
Egenkapitalandelen var 14,3 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 6,01 (median 1,28).
Hvordan er likviditeten i Actin Treningssenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2024 (median 1,40).
Hvordan står Actin Treningssenter AS i Kultur og fritid?
Actin Treningssenter AS er nr. 468 av 1 391 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 312 av 912. Omsetningen endret seg 12,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914481341
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.130)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. november 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Fladebyveien 10, 1746 SKJEBERG (SARPSBORG)
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. november 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.actintrening.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 51,0 % · tre største 87,5 %
- Fordeling
- selskaper 51 % · privatpersoner 49 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 51 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 47 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: Pure Consulting AS (51 %)
Øverste eier: Pure Consulting AS
- Pure Consulting AS · 51,0 %
- 3 privatpersoner · 49,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 59 | 55 | |
| Rang | 1 004 | 468 | 586 | |
| Driftsmargin | 11,9 % | 17,4 % | 8,2 % | |
| Totalrentabilitet | 114,6 % | 112,1 % | 31,7 % | |
| Egenkapitalandel | −157,6 % | 14,3 % | 40,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,39 | 1,17 | 1,41 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,7 % | −5,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,3 MNOK | −0,5 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5819117.
Videre
Lignende selskaper
- GJERDRUM FYSIOTERAPI & Trening AS indeks 59, nr. 466 · sammenlign
- Arctic GM Experiences AS indeks 59, nr. 467 · sammenlign
- Narvik Bowling og Lekeland AS indeks 59, nr. 469 · sammenlign
- Klæbu Treningssenter AS indeks 59, nr. 470 · sammenlign
- Soo AS indeks 59, nr. 472 · sammenlign