Lead2it Consulting AS
Score · regnskapsår 2025
73av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 110 av 1 187 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 148 av 1 670 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Lead2it Consulting AS ligger 23 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 187 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 35,9 % (median 10,0 %) og egenkapitalandel 88,9 % (median 45,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 35,9 % | 10,0 % |
| Resultatmargin | 41,9 % | 10,6 % |
| Totalrentabilitet | 19,1 % | 17,4 % |
| Egenkapitalandel | 88,9 % | 45,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,49 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 6,6 % | 5,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 73 gjør Lead2it Consulting AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 187 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Lead2it Consulting AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Lead2it Consulting AS har score 73 for 2025, rang 148 av 1 670 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 92 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 8,49 mot median 1,71. Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 88,9 % mot median 45,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Lead2it Consulting AS hadde en driftsmargin på 35,9 % og en egenkapitalandel på 88,9 % i 2025, og er nr. 148 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 42,7 % til 35,9 % og egenkapitalandelen steg fra 80,4 % til 88,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 8 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 35,9 % (median 10,0 %); Egenkapitalandel 88,9 % (median 45,9 %); Likviditetsgrad 1 8,49 (median 1,71).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Lead2it Consulting AS?
Driftsmarginen var 35,9 % i 2025, mot en median på 10,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,1 %.
Hvor solid er Lead2it Consulting AS?
Egenkapitalandelen var 88,9 % i 2025 (median 45,9 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 0,99).
Hvordan er likviditeten i Lead2it Consulting AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,49 i 2025 (median 1,71).
Hvordan står Lead2it Consulting AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Lead2it Consulting AS er nr. 148 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 110 av 1 187. Omsetningen endret seg 6,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914378060
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. oktober 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Erlend Rønning, Bolignummer Ho201, Nycoveien 18, 0483 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. oktober 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300BLYK8CWH9XAO34 fornyes 20. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 77 | 73 | |
| Rang | 295 | 109 | 148 | |
| Driftsmargin | 9,1 % | 42,7 % | 35,9 % | |
| Totalrentabilitet | 4,3 % | 20,6 % | 19,1 % | |
| Egenkapitalandel | 85,9 % | 80,4 % | 88,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,71 | 5,76 | 8,49 | |
| Omsetningsvekst | – | 55,7 % | 6,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 2,4 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,4 MNOK | 5,6 MNOK | 5,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,1 MNOK | 5,3 MNOK | 5,2 MNOK |
| Egenkapital | 3,8 MNOK | 4,5 MNOK | 4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,8 MNOK | 4,5 MNOK | 4,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6719418.
Videre
Lignende selskaper
- Sperre Executive Search AS indeks 73, nr. 149 · sammenlign
- Advokat Tor Rikard Evensen AS indeks 73, nr. 150 · sammenlign
- Actum Holding AS indeks 73, nr. 152 · sammenlign
- Advokatfirmaet Alm AS indeks 73, nr. 153 · sammenlign
- Strategikapital AS indeks 73, nr. 154 · sammenlign