Bringaker Biofrakt AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 57 av 314 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 231 av 1 364 · Transport og lagring
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 88 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bringaker Biofrakt AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 314 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,9 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 69,9 % (median 33,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 5,9 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 11,8 % | 10,6 % |
| Egenkapitalandel | 69,9 % | 33,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,79 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 10,0 % | 7,1 % |
| Omsetning per ansatt | 3,36 MNOK | 1,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Bringaker Biofrakt AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (314 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bringaker Biofrakt AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Bringaker Biofrakt AS har score 68 for 2025, rang 231 av 1 364 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 88 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 69,9 % mot median 33,8 %. Konsistens: persentil 69 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bringaker Biofrakt AS hadde en driftsmargin på 5,9 % og en egenkapitalandel på 69,9 % i 2025, og er nr. 231 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 10,0 % til 5,9 % og egenkapitalandelen steg fra 64,1 % til 69,9 %.
Bringaker Biofrakt AS klarte seg bedre enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 5,9 % i 2025 (sektorens median 3,9 %), og egenkapitalandelen 69,9 %. I de andre årene var driftsmarginen 14,1 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 3,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 88 | vekt 25 % |
| Likviditet | 69 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 69 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bringaker Biofrakt AS?
Driftsmarginen var 5,9 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,8 %.
Hvor solid er Bringaker Biofrakt AS?
Egenkapitalandelen var 69,9 % i 2025 (median 33,8 %). Gjeldsgraden var 0,43 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Bringaker Biofrakt AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,79 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Bringaker Biofrakt AS i Transport og lagring?
Bringaker Biofrakt AS er nr. 231 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 57 av 314. Omsetningen endret seg 10,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914182484
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 5 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 4. september 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,53 MNOK
- Forretningsadresse
- Gjelstadveien 35, 3178 VÅLE (TØNSBERG)
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Frode Bringaker
- Styrets leder
- Frode Bringaker
- Styremedlem
- Astrid Bringaker
- Revisor
- RE Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Pilar Regnskap SA
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 69 | 74 | 68 | |
| Rang | 290 | 144 | 231 | |
| Driftsmargin | 18,2 % | 10,0 % | 5,9 % | |
| Totalrentabilitet | 28,2 % | 18,8 % | 11,8 % | |
| Egenkapitalandel | 53,4 % | 64,1 % | 69,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,81 | 1,37 | 1,79 | |
| Omsetningsvekst | – | 30,9 % | 10,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,7 MNOK | 15,3 MNOK | 16,8 MNOK |
| Driftsresultat | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,5 MNOK | 8,1 MNOK | 8,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,5 MNOK | 3,4 MNOK | 3,8 MNOK |
| Egenkapital | 4,0 MNOK | 5,2 MNOK | 5,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,5 MNOK | 4,7 MNOK | 5,4 MNOK |
| Sum gjeld | 3,5 MNOK | 2,9 MNOK | 2,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 2,4 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6785972.
Videre
Lignende selskaper
- GT Service AS indeks 68, nr. 220 · sammenlign
- Business Air Service AS indeks 68, nr. 224 · sammenlign
- Feldt Transport AS indeks 68, nr. 230 · sammenlign
- Dahle Transport og Logistikk AS indeks 67, nr. 242 · sammenlign
- Tm-Transport AS indeks 67, nr. 243 · sammenlign