Omt Tech AS
Score · regnskapsår 2025
33av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 342 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 647 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 8 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Omt Tech AS ligger 17 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,9 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 1,1 % (median 32,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 2,9 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 13,6 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 32,7 % |
| Gjeldsgrad | 88,30 | 1,69 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,94 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 4,6 % | 8,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 33 gjør Omt Tech AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Omt Tech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Omt Tech AS har score 33 for 2025, rang 1 647 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 50 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,9 % mot median 5,2 %.
Svakest: Soliditet: persentil 8 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 1,1 % mot median 32,7 %. Likviditet: persentil 25 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,94 mot median 1,26.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 1,1 % (median 32,7 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,26).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Omt Tech AS hadde en driftsmargin på 2,9 % og en egenkapitalandel på 1,1 % i 2025, og er nr. 1 647 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 22,1 % til 2,9 % og egenkapitalandelen falt fra 6,2 % til 1,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,1 % (median 32,7 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,94 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 8 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | 42 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Omt Tech AS?
Driftsmarginen var 2,9 % i 2025, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,6 %.
Hvor solid er Omt Tech AS?
Egenkapitalandelen var 1,1 % i 2025 (median 32,7 %). Gjeldsgraden var 88,30 (median 1,69).
Hvordan er likviditeten i Omt Tech AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,94 i 2025 (median 1,26). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Omt Tech AS i Informasjon og kommunikasjon?
Omt Tech AS er nr. 1 647 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 342 av 413. Omsetningen endret seg 4,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914141206
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ringvegen 11A, 2312 OTTESTAD (STANGE)
- Kommune
- Stange rang 7–21 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 43 | 58 | 33 | |
| Rang | 1 238 | 675 | 1 647 | |
| Driftsmargin | 24,3 % | 22,1 % | 2,9 % | |
| Totalrentabilitet | 71,4 % | 55,8 % | 13,6 % | |
| Egenkapitalandel | 5,0 % | 6,2 % | 1,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 1,02 | 0,94 | |
| Omsetningsvekst | – | 92,5 % | 4,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,6 MNOK | 10,8 MNOK | 11,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | 2,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 2,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 1,9 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 4,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 4,2 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 4,1 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,9 MNOK | 4,1 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6700128.
Videre
Lignende selskaper
- Mediehuset Nidaros AS indeks 34, nr. 1 623 · sammenlign
- Exebenus AS indeks 34, nr. 1 628 · sammenlign
- Fishwell Technology AS indeks 34, nr. 1 632 · sammenlign
- Sølvrev AS indeks 34, nr. 1 637 · sammenlign
- Apex IT AS indeks 33, nr. 1 662 · sammenlign