Flammekaster AS
Score · regnskapsår 2025
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 445 av 1 075 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 836 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Flammekaster AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 073 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,8 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 55,2 % (median 39,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,8 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 12,7 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 55,2 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,99 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | −3,9 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Flammekaster AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 075 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Flammekaster AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Flammekaster AS har score 54 for 2025, rang 836 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 60 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,99 mot median 1,55.
Svakest: Vekst: persentil 33 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,9 % mot median 4,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Flammekaster AS hadde en driftsmargin på 3,8 % og en egenkapitalandel på 55,2 % i 2025, og er nr. 836 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 44,0 % til 55,2 % og driftsmarginen steg fra 0,9 % til 3,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 33 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Flammekaster AS?
Driftsmarginen var 3,8 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,7 %.
Hvor solid er Flammekaster AS?
Egenkapitalandelen var 55,2 % i 2025 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 0,81 (median 1,01).
Hvordan er likviditeten i Flammekaster AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,99 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Flammekaster AS i Informasjon og kommunikasjon?
Flammekaster AS er nr. 836 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 445 av 1 075. Omsetningen endret seg −3,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913876873
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (59.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. mars 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Hoffsveien 65A, 0377 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. september 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.flammekaster.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 43 | 54 | |
| Rang | 1 306 | 1 341 | 836 | |
| Driftsmargin | −0,4 % | 0,9 % | 3,8 % | |
| Totalrentabilitet | −0,9 % | 3,1 % | 12,7 % | |
| Egenkapitalandel | 35,6 % | 44,0 % | 55,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,67 | 1,99 | |
| Omsetningsvekst | – | −13,0 % | −3,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,2 MNOK | 5,4 MNOK | 5,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,9 MNOK | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6710780.
Videre
Lignende selskaper
- Sulaposten AS indeks 54, nr. 832 · sammenlign
- Hgrov AS indeks 54, nr. 834 · sammenlign
- Moso AS indeks 54, nr. 835 · sammenlign
- Lykt AS indeks 53, nr. 838 · sammenlign
- 8-Bit Machinery AS indeks 53, nr. 839 · sammenlign