Butikk1 Ballstad AS
Score · regnskapsår 2025
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 844 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 590 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Butikk1 Ballstad AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,4 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 75,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 7,5 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 75,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,61 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −0,5 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,74 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Butikk1 Ballstad AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Butikk1 Ballstad AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Butikk1 Ballstad AS har score 63 for 2025, rang 5 590 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,8 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 85 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,61 mot median 1,73.
Svakest: Vekst: persentil 31 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −0,5 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Butikk1 Ballstad AS hadde en driftsmargin på 2,4 % og en egenkapitalandel på 75,8 % i 2025, og er nr. 5 590 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 0,3 % til 2,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 31 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Butikk1 Ballstad AS?
Driftsmarginen var 2,4 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,5 %.
Hvor solid er Butikk1 Ballstad AS?
Egenkapitalandelen var 75,8 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,32 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Butikk1 Ballstad AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,61 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Butikk1 Ballstad AS i Handel?
Butikk1 Ballstad AS er nr. 5 590 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 844 av 7 414. Omsetningen endret seg −0,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913723503
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 30. april 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Reidun Wangsvik, Øyaveien 34, 8373 BALLSTAD (VESTVÅGØY)
- Kommune
- Vestvågøy rang 4–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 61 | 63 | |
| Rang | 3 491 | 6 439 | 5 590 | |
| Driftsmargin | 2,4 % | 0,3 % | 2,4 % | |
| Totalrentabilitet | 8,1 % | 1,1 % | 7,5 % | |
| Egenkapitalandel | 74,3 % | 78,7 % | 75,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,10 | 3,87 | 3,61 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,7 % | −0,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19,4 MNOK | 19,3 MNOK | 19,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 5,4 MNOK | 6,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,3 MNOK | 4,2 MNOK | 5,1 MNOK |
| Egenkapital | 4,2 MNOK | 4,3 MNOK | 4,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,8 MNOK | 3,9 MNOK | 4,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6730390.
Videre
Lignende selskaper
- Mons Semshaug AS indeks 63, nr. 5 586 · sammenlign
- Degvold AS indeks 63, nr. 5 587 · sammenlign
- Sport1 Målselv AS indeks 63, nr. 5 588 · sammenlign
- Terning Mat AS indeks 63, nr. 5 589 · sammenlign
- Malern Farge og Interiør AS indeks 63, nr. 5 593 · sammenlign