Sotra Trafikkopplæring AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 363 av 536 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 607 av 885 · Undervisning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sotra Trafikkopplæring AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 536 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −34,4 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 30,2 % (median 31,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −34,4 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 18,6 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 30,2 % | 31,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,31 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,21 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −23,2 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Sotra Trafikkopplæring AS det bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (536 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sotra Trafikkopplæring AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sotra Trafikkopplæring AS har score 40 for 2025, rang 607 av 885 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,21 mot median 1,43.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −23,2 % mot median 4,5 %. Lønnsomhet: persentil 36 mot sammenlignbare, driftsmargin −34,4 % mot median 3,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −34,4 % (median 3,2 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Sotra Trafikkopplæring AS hadde en driftsmargin på −34,4 % og en egenkapitalandel på 30,2 % i 2025, og er nr. 607 av 885 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −3,1 % til −34,4 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −34,4 % (median 3,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 8,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Varighet: 42 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sotra Trafikkopplæring AS?
Driftsmarginen var −34,4 % i 2025, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,6 %.
Hvor solid er Sotra Trafikkopplæring AS?
Egenkapitalandelen var 30,2 % i 2025 (median 31,6 %). Gjeldsgraden var 2,31 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Sotra Trafikkopplæring AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,21 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Sotra Trafikkopplæring AS i Undervisning?
Sotra Trafikkopplæring AS er nr. 607 av 885 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 363 av 536. Omsetningen endret seg −23,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913714229
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.531)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. mai 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tytebærbrekko 2, 5353 STRAUME (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. juni 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845001D52AYA3AF4342 fornyes 4. juni 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 29 | 40 | |
| Rang | 328 | 776 | 607 | |
| Driftsmargin | 14,3 % | −3,1 % | −34,4 % | |
| Totalrentabilitet | 28,9 % | −3,8 % | 18,6 % | |
| Egenkapitalandel | 29,9 % | 17,3 % | 30,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,20 | 1,38 | 2,21 | |
| Omsetningsvekst | – | −14,7 % | −23,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6521397.
Videre
Lignende selskaper
- West End Studios AS indeks 40, nr. 609 · sammenlign
- NORA, Nasjonal og Regional Arena for Dans i Telemark AS indeks 40, nr. 610 · sammenlign
- Humlen Montessori Barnehage AS indeks 40, nr. 611 · sammenlign
- Hakkebakkeskogen Private Barnehage AS indeks 40, nr. 613 · sammenlign
- Verzatile Dancestudio AS indeks 40, nr. 614 · sammenlign