Ctelo AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 933 av 1 320 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 423 av 3 294 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 25 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ctelo AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 318 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,5 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 16,8 % (median 38,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | 1,4 % | 8,8 % |
| Egenkapitalandel | 16,8 % | 38,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,97 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,57 | 1,52 |
| Omsetningsvekst | 43,9 % | 6,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Ctelo AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 320 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ctelo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Ctelo AS har score 39 for 2025, rang 2 423 av 3 294 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 43,9 % mot median 6,2 %.
Svakest: Konsistens: persentil 11 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 25 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 16,8 % mot median 38,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,6 % (median 3,6 %).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 59,4 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +60,2, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Ctelo AS med 60,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 59,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Ctelo AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −59,7 % | 3,1 % | +32,0 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | +32,4 prosentpoeng |
| 2025 | 0,5 % | 3,9 % | +60,2 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +59,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Ctelo AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Ctelo AS økte 60,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −91,7 % | −59,7 % | 0,5 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Ctelo AS økte 60,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −91,7 % | −59,7 % | 0,5 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Ctelo AS økte 60,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −91,7 % | −59,7 % | 0,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Ctelo AS økte 60,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −91,7 % | −59,7 % | 0,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Ctelo AS økte 60,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −91,7 % | −59,7 % | 0,5 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Ctelo AS økte 60,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −91,7 % | −59,7 % | 0,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Ctelo AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 16,8 % i 2025, og er nr. 2 423 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −59,7 % til 0,5 % og omsetningen økte med 44 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,6 % (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 25 | vekt 25 % |
| Likviditet | 52 | vekt 15 % |
| Vekst | 78 | vekt 15 % |
| Konsistens | 11 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ctelo AS?
Driftsmarginen var 0,5 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ctelo AS?
Egenkapitalandelen var 16,8 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 4,97 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Ctelo AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,57 i 2025 (median 1,52).
Hvordan står Ctelo AS i Informasjon og kommunikasjon?
Ctelo AS er nr. 2 423 av 3 294 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 933 av 1 320. Omsetningen endret seg 43,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913695887
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (61.900)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. mai 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Works Community, Fossen 20, 1530 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 27
- Største eier
- 36,0 % · tre største 77,4 %
- Fordeling
- selskaper 91 % · privatpersoner 9 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 65 %
- Eiere over 60 år
- 46 % av personeierne sine aksjer (medianalder 57 år)
- Josis Holding AS · 36,0 %
- Soco Holding AS · 24,0 %
- Hjeltnes Invest AS · 17,4 %
- Kapa Invest AS · 2,9 %
- Spike Venture F22 AS · 2,7 %
- Acdn Works AS · 1,3 %
- Ridgehaven Ventures AS · 1,1 %
- Anders Tonholt AS · 1,1 %
- Håbjørg Invest AS · 1,0 %
- Tomi Holding AS · 0,8 %
- 9 privatpersoner · 8,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 37 | 17 | 39 | |
| Rang | 2 281 | 3 104 | 2 423 | |
| Driftsmargin | −91,7 % | −59,7 % | 0,5 % | |
| Totalrentabilitet | −92,0 % | −96,2 % | 1,4 % | |
| Egenkapitalandel | 68,4 % | 18,6 % | 16,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 0,61 | 1,57 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,1 % | 43,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,5 MNOK | 2,4 MNOK | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | −2,3 MNOK | −1,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,3 MNOK | −1,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | – | – |
| Årsresultat | −2,3 MNOK | −1,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | −1,4 MNOK | −1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7025764.
Videre
Lignende selskaper
- Drifti AS indeks 39, nr. 2 417 · sammenlign
- Saga Production AS indeks 39, nr. 2 422 · sammenlign
- UR Solutions AS indeks 39, nr. 2 424 · sammenlign
- Xperitech AS indeks 39, nr. 2 427 · sammenlign
- Trøften Media AS indeks 38, nr. 2 429 · sammenlign