Motion Control Senteret AS

Org.nr. 913575938 · Nordre Follo · Stiftet 2014

Score · regnskapsår 2025

63av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 2 807 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 759 av 22 952 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Motion Control Senteret AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 75,5 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 6,3 % 2,6 % 66 %
Resultatmargin 6,4 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 11,6 % 6,1 % 64 %
Egenkapitalandel 75,5 % 33,5 % 87 %
Gjeldsgrad 0,32 1,25 84 %
Likviditetsgrad 1 2,07 1,74 58 %
Omsetningsvekst −35,7 % 4,0 % 6 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 63 gjør Motion Control Senteret AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Motion Control Senteret AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Motion Control Senteret AS har score 63 for 2025, rang 5 759 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,5 % mot median 33,5 %. Konsistens: persentil 84 mot sammenlignbare.

Svakest: Vekst: persentil 6 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −35,7 % mot median 4,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Motion Control Senteret AS hadde en driftsmargin på 6,3 % og en egenkapitalandel på 75,5 % i 2025, og er nr. 5 759 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 45,6 % til 75,5 % og omsetningen falt med 36 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,1 MNOK 10,0 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: 1,3 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet65 vekt 30 %
Soliditet85 vekt 25 %
Likviditet58 vekt 15 %
Vekst6 vekt 15 %
Konsistens84 vekt 15 %

Varighet: 56 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Motion Control Senteret AS?

Driftsmarginen var 6,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,6 %.

Hvor solid er Motion Control Senteret AS?

Egenkapitalandelen var 75,5 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,32 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Motion Control Senteret AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,07 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står Motion Control Senteret AS i Handel?

Motion Control Senteret AS er nr. 5 759 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 807 av 11 289. Omsetningen endret seg −35,7 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913575938
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.640)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. april 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,06 MNOK
Forretningsadresse
Sofiemyrveien 12, 1412 SOFIEMYR (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 6. mai 2014
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Kurt-Inge Sundquist
Styrets leder
Kurt-Inge Sundquist

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks564963
Rang8 73111 7565 759
Driftsmargin9,6 %3,7 %6,3 %
Totalrentabilitet19,5 %6,8 %11,6 %
Egenkapitalandel33,0 %45,6 %75,5 %
Likviditetsgrad 11,291,392,07
Omsetningsvekst–−28,9 %−35,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,0 MNOK4,3 MNOK2,7 MNOK
Driftsresultat0,6 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,0 MNOK2,4 MNOK1,7 MNOK
Omløpsmidler2,6 MNOK1,8 MNOK0,8 MNOK
Egenkapital1,0 MNOK1,1 MNOK1,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,9 MNOK1,1 MNOK1,2 MNOK
Sum gjeld2,0 MNOK1,3 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld2,0 MNOK1,3 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6689986.