Bondar AS
Score · regnskapsår 2024
22av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 672 av 12 196 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 219 av 19 403 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 44 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bondar AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 187 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,9 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel −160,3 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 8,9 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | −160,3 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,38 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −15,5 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 22 gjør Bondar AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 196 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bondar AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Bondar AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på −160,3 % i 2024, og er nr. 17 219 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra −93,3 % til −160,3 % og omsetningen falt med 15 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −160,3 % (median 33,4 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,38 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 44 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | 25 | vekt 15 % |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Varighet: 22 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bondar AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,9 %.
Hvor solid er Bondar AS?
Egenkapitalandelen var −160,3 % i 2024 (median 33,4 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Bondar AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,38 i 2024 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Bondar AS i Bygg og anlegg?
Bondar AS er nr. 17 219 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 672 av 12 196. Omsetningen endret seg −15,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913537890
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. mars 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bankgata 5, 9008 TROMSØ
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Joel Palo
- Styrets leder
- Joel Palo
- Revisor
- Borg Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 22 | 22 | 48 | |
| Rang | 15 617 | 17 219 | 11 160 | |
| Driftsmargin | 2,6 % | 0,9 % | 9,1 % | |
| Totalrentabilitet | 17,1 % | 8,9 % | 106,5 % | |
| Egenkapitalandel | −93,3 % | −160,3 % | −48,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,50 | 0,38 | 0,68 | |
| Omsetningsvekst | – | −15,5 % | 27,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,5 MNOK | 7,2 MNOK | 9,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | −1,2 MNOK | −1,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,2 MNOK | −1,2 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 2,5 MNOK | 1,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,5 MNOK | 1,9 MNOK | 1,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5910751.
Videre
Lignende selskaper
- Berge Bygg og Sanering AS indeks 22, nr. 17 217 · sammenlign
- Håndverkstjenester John Smedbakken AS indeks 22, nr. 17 218 · sammenlign
- TD Graveservice AS indeks 22, nr. 17 220 · sammenlign
- Komfort Solskjerming AS indeks 22, nr. 17 221 · sammenlign
- Fallang Fjellsprengning AS indeks 22, nr. 17 223 · sammenlign