Bjertnes Trefelling AS
Score · regnskapsår 2024
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 77 av 224 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 138 av 392 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bjertnes Trefelling AS ligger 8 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 224 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 11,2 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 68,0 % (median 47,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 11,2 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 11,2 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 68,0 % | 47,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,86 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,56 |
| Omsetningsvekst | 16,1 % | 8,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,38 MNOK | 0,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Bjertnes Trefelling AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (224 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Bjertnes Trefelling AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Bjertnes Trefelling AS hadde en driftsmargin på 11,2 % og en egenkapitalandel på 68,0 % i 2024, og er nr. 138 av 392 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −3,7 % til 11,2 %.
Bjertnes Trefelling AS klarte seg svakere enn sektoren i 2023, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −3,7 % i 2023 (sektorens median 5,8 %), og egenkapitalandelen 87,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 18,5 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2023, med median driftsmargin 5,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | 60 | vekt 15 % |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bjertnes Trefelling AS?
Driftsmarginen var 11,2 % i 2024, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,0 %.
Hvor solid er Bjertnes Trefelling AS?
Egenkapitalandelen var 68,0 % i 2024 (median 47,6 %). Gjeldsgraden var 0,47 (median 0,86).
Hvordan er likviditeten i Bjertnes Trefelling AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2024 (median 1,56).
Hvordan står Bjertnes Trefelling AS i Jordbruk og skogbruk?
Bjertnes Trefelling AS er nr. 138 av 392 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 77 av 224. Omsetningen endret seg 16,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913534476
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (02.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 17 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. april 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Øståsvegen 278, 2324 VANG PÅ HEDMARKEN (HAMAR)
- Kommune
- Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 58 | 74 | |
| Rang | 109 | 138 | 33 | |
| Driftsmargin | −3,7 % | 11,2 % | 25,8 % | |
| Totalrentabilitet | −6,0 % | 14,0 % | 34,2 % | |
| Egenkapitalandel | 87,2 % | 68,0 % | 74,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,61 | 1,12 | 2,22 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,1 % | 48,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,5 MNOK | 6,4 MNOK | 9,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 2,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,4 MNOK | 5,1 MNOK | 7,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK | 4,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 3,5 MNOK | 5,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,9 MNOK | 3,5 MNOK | 5,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6082305.
Videre
Lignende selskaper
- Andresen Dressage AS indeks 58, nr. 137 · sammenlign
- Gustavsen Snekkerservice AS indeks 58, nr. 139 · sammenlign
- Tingvoll Skogservice AS indeks 58, nr. 140 · sammenlign
- Huldra Skog AS indeks 57, nr. 141 · sammenlign
- Hagenborg Transport AS indeks 57, nr. 142 · sammenlign