Follo Sport AS

Org.nr. 913481321 · Nordre Follo · Stiftet 2014 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2025

29av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 9 111 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 051 av 22 940 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 17 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Follo Sport AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −5,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 12,7 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −5,0 % 2,6 % 20 %
Resultatmargin −5,4 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −18,5 % 6,2 % 14 %
Egenkapitalandel 12,7 % 33,5 % 31 %
Gjeldsgrad 6,86 1,25 14 %
Likviditetsgrad 1 1,59 1,74 45 %
Omsetningsvekst 1,9 % 4,0 % 44 %
Omsetning per ansatt1,67 MNOK0,76 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 29 gjør Follo Sport AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Follo Sport AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Follo Sport AS har score 29 for 2025, rang 19 051 av 22 940 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 45 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,59 mot median 1,74.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 17 mot sammenlignbare, driftsmargin −5,0 % mot median 2,6 %. Soliditet: persentil 23 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,7 % mot median 33,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Follo Sport AS hadde en driftsmargin på −5,0 % og en egenkapitalandel på 12,7 % i 2025, og er nr. 19 051 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 5,7 % til −5,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,3 MNOK 21,2 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,3 MNOK 16,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 2,2 1 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,4 % (median 2,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −5,0 % (median 2,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet17 vekt 30 %
Soliditet23 vekt 25 %
Likviditet45 vekt 15 %
Vekst44 vekt 15 %
Konsistens33 vekt 15 %

Varighet: 39 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Follo Sport AS?

Driftsmarginen var −5,0 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −18,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Follo Sport AS?

Egenkapitalandelen var 12,7 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 6,86 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Follo Sport AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,59 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står Follo Sport AS i Handel?

Follo Sport AS er nr. 19 051 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 9 111 av 11 281. Omsetningen endret seg 1,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913481321
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.631)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
5 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
2. april 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Kongeveien 47, 1412 SOFIEMYR (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.follosport.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks256129
Rang17 4666 46619 051
Driftsmargin−14,0 %5,7 %−5,0 %
Totalrentabilitet−51,0 %21,4 %−18,5 %
Egenkapitalandel17,1 %33,2 %12,7 %
Likviditetsgrad 11,631,671,59
Omsetningsvekst–36,8 %1,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,0 MNOK8,2 MNOK8,4 MNOK
Driftsresultat−0,8 MNOK0,5 MNOK−0,4 MNOK
Resultat før skatt−0,9 MNOK0,4 MNOK−0,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK––
Årsresultat−0,9 MNOK0,4 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,6 MNOK2,2 MNOK2,2 MNOK
Omløpsmidler1,6 MNOK2,0 MNOK2,1 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK0,7 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,7 MNOK0,3 MNOK
Sum gjeld1,4 MNOK1,5 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,2 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7075004.