MINUS (-) AS
Score · regnskapsår 2024
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 111 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 550 av 2 032 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
MINUS (-) AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 15,2 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 29,3 % (median 32,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 15,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 15,8 % | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | 57,5 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 32,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,41 | 1,82 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 4,6 % | 7,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,49 MNOK | 1,84 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør MINUS (-) AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- MINUS (-) AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
MINUS (-) AS hadde en driftsmargin på 15,2 % og en egenkapitalandel på 29,3 % i 2024, og er nr. 550 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 10,6 % til 15,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 22 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 25 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 51 | vekt 15 % |
| Vekst | 44 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 60 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er MINUS (-) AS?
Driftsmarginen var 15,2 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 57,5 %.
Hvor solid er MINUS (-) AS?
Egenkapitalandelen var 29,3 % i 2024 (median 32,1 %). Gjeldsgraden var 2,41 (median 1,82).
Hvordan er likviditeten i MINUS (-) AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,33 i 2024 (median 1,31).
Hvordan står MINUS (-) AS i Informasjon og kommunikasjon?
MINUS (-) AS er nr. 550 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 111 av 413. Omsetningen endret seg 4,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913460197
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. april 2025
- Stiftet
- 5. mars 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Vulkan 11, 0178 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Wilhelm Joys Andersen
- Styremedlem
- Mari Wold Sannerud
- Revisor
- Forum Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Atella Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 60 | 61 | 54 | |
| Rang | 612 | 550 | 833 | |
| Driftsmargin | 10,6 % | 15,2 % | 9,9 % | |
| Totalrentabilitet | 32,9 % | 57,5 % | 31,5 % | |
| Egenkapitalandel | 26,1 % | 29,3 % | 31,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,33 | 1,44 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % | −23,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,1 MNOK | 17,9 MNOK | 13,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | 2,7 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,9 MNOK | 2,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 4,9 MNOK | 4,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,4 MNOK | 4,6 MNOK | 4,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 4,2 MNOK | 3,5 MNOK | 3,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,9 MNOK | 3,5 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6177701.
Videre
Lignende selskaper
- LCA.NO AS indeks 61, nr. 549 · sammenlign
- Akers Avis Groruddalen AS indeks 60, nr. 555 · sammenlign
- Spectac AS indeks 60, nr. 556 · sammenlign
- Hugintech AS indeks 60, nr. 560 · sammenlign
- Både og AS indeks 60, nr. 566 · sammenlign