SVENN-MASKIN & Rørservice AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 886 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 370 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 58 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
SVENN-MASKIN & Rørservice AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 29,1 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 6,3 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 29,1 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,44 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −3,1 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør SVENN-MASKIN & Rørservice AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- SVENN-MASKIN & Rørservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
SVENN-MASKIN & Rørservice AS har score 52 for 2025, rang 9 370 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 68 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,95 mot median 1,41.
Svakest: Vekst: persentil 37 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −3,1 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
SVENN-MASKIN & Rørservice AS hadde en driftsmargin på 9,0 % og en egenkapitalandel på 29,1 % i 2025, og er nr. 9 370 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 3 MNOK |
| P/B | 1,6 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 58 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 37 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er SVENN-MASKIN & Rørservice AS?
Driftsmarginen var 9,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,3 %.
Hvor solid er SVENN-MASKIN & Rørservice AS?
Egenkapitalandelen var 29,1 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,44 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i SVENN-MASKIN & Rørservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,95 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står SVENN-MASKIN & Rørservice AS i Bygg og anlegg?
SVENN-MASKIN & Rørservice AS er nr. 9 370 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 886 av 12 867. Omsetningen endret seg −3,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913186621
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Døvikveien 25, 3176 UNDRUMSDAL (TØNSBERG)
- Kommune
- Tønsberg rang 2 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. september 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 53 | 52 | |
| Rang | 8 835 | 8 562 | 9 370 | |
| Driftsmargin | 6,2 % | 11,0 % | 9,0 % | |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | 8,1 % | 6,3 % | |
| Egenkapitalandel | 28,2 % | 27,4 % | 29,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,69 | 1,99 | 1,95 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,2 % | −3,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 4,4 MNOK | 4,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,0 MNOK | 6,1 MNOK | 6,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 1,9 MNOK | 2,1 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum gjeld | 4,3 MNOK | 4,4 MNOK | 4,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7096036.
Videre
Lignende selskaper
- Tekni AS indeks 52, nr. 9 367 · sammenlign
- VF Tak AS indeks 52, nr. 9 368 · sammenlign
- VS BYGG & Ildsted AS indeks 52, nr. 9 369 · sammenlign
- Øøø Maskindrift AS indeks 52, nr. 9 372 · sammenlign
- Kvenildstrøa Eiendom AS indeks 52, nr. 9 373 · sammenlign