Next Hero AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 185 av 1 089 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 327 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Next Hero AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 087 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,5 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 90,9 % (median 38,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 3,5 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 11,2 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 90,9 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,26 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Next Hero AS det bedre enn 83 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 089 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Next Hero AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Next Hero AS har score 69 for 2025, rang 327 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 10,26 mot median 1,53. Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 90,9 % mot median 38,8 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Next Hero AS hadde en driftsmargin på 3,5 % og en egenkapitalandel på 90,9 % i 2025, og er nr. 327 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 59,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 43 | vekt 15 % |
| Konsistens | 77 | vekt 15 % |
Varighet: 72 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Next Hero AS?
Driftsmarginen var 3,5 % i 2025, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,2 %.
Hvor solid er Next Hero AS?
Egenkapitalandelen var 90,9 % i 2025 (median 38,8 %). Gjeldsgraden var 0,10 (median 1,02).
Hvordan er likviditeten i Next Hero AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,26 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Next Hero AS i Informasjon og kommunikasjon?
Next Hero AS er nr. 327 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 185 av 1 089. Omsetningen endret seg 0,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913089359
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (59.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Bakklandet 77, 7014 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. januar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- nexthero.com
- LEI
- 636700B8G5HOT6X44P31 fornyes 15. november 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 80 | 69 | 69 | |
| Rang | 196 | 326 | 327 | |
| Driftsmargin | 11,4 % | 5,2 % | 3,5 % | |
| Totalrentabilitet | 10,7 % | 11,6 % | 11,2 % | |
| Egenkapitalandel | 86,0 % | 89,5 % | 90,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,52 | 8,86 | 10,26 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,1 % | 0,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 2,7 MNOK | 2,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 3,8 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,2 MNOK | 3,5 MNOK | 3,6 MNOK |
| Egenkapital | 3,0 MNOK | 3,4 MNOK | 3,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,0 MNOK | 3,3 MNOK | 3,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6918124.
Videre
Lignende selskaper
- Rscs Hydracloud AS indeks 69, nr. 324 · sammenlign
- Akersposten Media AS indeks 69, nr. 325 · sammenlign
- 140Consult AS indeks 69, nr. 326 · sammenlign
- Pagelook AS indeks 69, nr. 328 · sammenlign
- Mikan Media AS indeks 69, nr. 331 · sammenlign