Byndle AS

Org.nr. 913074548 · Trondheim · Stiftet 2014 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

28av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 914 av 1 075 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 770 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 9 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Byndle AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 073 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −18,9 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 8,1 % (median 39,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter8 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −18,9 % 5,9 % 11 %
Resultatmargin −19,1 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −38,7 % 11,7 % 8 %
Egenkapitalandel 8,1 % 39,2 % 24 %
Gjeldsgrad 11,36 1,01 9 %
Likviditetsgrad 1 1,06 1,55 30 %
Omsetningsvekst 38,2 % 4,9 % 78 %
Omsetning per ansatt1,35 MNOK0,78 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 28 gjør Byndle AS det bedre enn 15 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 075 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Byndle AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Byndle AS har score 28 for 2025, rang 1 770 av 2 025 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 38,2 % mot median 4,9 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 9 mot sammenlignbare, driftsmargin −18,9 % mot median 5,9 %. Soliditet: persentil 16 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 8,1 % mot median 39,2 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Byndle AS hadde en driftsmargin på −18,9 % og en egenkapitalandel på 8,1 % i 2025, og er nr. 1 770 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −9,8 % til −18,9 % og omsetningen økte med 38 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −1,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 8,1 % (median 39,2 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −19,1 % (median 5,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −18,9 % (median 5,9 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 38,2 % (median 4,9 %); Likviditetsgrad 1 1,06 (median 1,55).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet9 vekt 30 %
Soliditet16 vekt 25 %
Likviditet30 vekt 15 %
Vekst78 vekt 15 %
Konsistens30 vekt 15 %

Varighet: 26 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Byndle AS?

Driftsmarginen var −18,9 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −38,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Byndle AS?

Egenkapitalandelen var 8,1 % i 2025 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 11,36 (median 1,01).

Hvordan er likviditeten i Byndle AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,06 i 2025 (median 1,55).

Hvordan står Byndle AS i Informasjon og kommunikasjon?

Byndle AS er nr. 1 770 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 914 av 1 075. Omsetningen endret seg 38,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
913074548
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (63.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
6 registrert 10. september 2026
Stiftet
1. januar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Beddingen 16, 7042 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.byndle.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks232928
Rang1 7451 7421 770
Driftsmargin−10,3 %−9,8 %−18,9 %
Totalrentabilitet−23,3 %−18,1 %−38,7 %
Egenkapitalandel17,7 %10,2 %8,1 %
Likviditetsgrad 11,201,101,06
Omsetningsvekst–43,3 %38,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter4,1 MNOK5,8 MNOK8,1 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK−0,6 MNOK−1,5 MNOK
Resultat før skatt−0,4 MNOK−0,6 MNOK−1,5 MNOK
Årsresultat−0,5 MNOK−0,5 MNOK−1,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler1,8 MNOK3,1 MNOK3,9 MNOK
Omløpsmidler1,8 MNOK3,0 MNOK3,8 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital−0,3 MNOK−0,8 MNOK−2,0 MNOK
Sum gjeld1,5 MNOK2,8 MNOK3,6 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK2,8 MNOK3,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7126015.