Berg Gull og Sølv Eftf AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 653 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 405 av 22 237 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 42 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Berg Gull og Sølv Eftf AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 32,0 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 32,9 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 32,0 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 27,5 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 43,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 32,9 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,04 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,65 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −11,0 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Berg Gull og Sølv Eftf AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Berg Gull og Sølv Eftf AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Berg Gull og Sølv Eftf AS har score 59 for 2024, rang 7 405 av 22 237 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 94 mot sammenlignbare, driftsmargin 32,0 % mot median 2,3 %. Likviditet: persentil 68 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,65 mot median 1,76.
Svakest: Vekst: persentil 22 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −11,0 % mot median 2,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Berg Gull og Sølv Eftf AS hadde en driftsmargin på 32,0 % og en egenkapitalandel på 32,9 % i 2024, og er nr. 7 405 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −7,7 % til 32,0 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Berg Gull og Sølv Eftf AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 4,5 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 17,7 %. I de andre årene var driftsmarginen 12,2 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 42 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 22 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Berg Gull og Sølv Eftf AS?
Driftsmarginen var 32,0 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,2 %.
Hvor solid er Berg Gull og Sølv Eftf AS?
Egenkapitalandelen var 32,9 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 2,04 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Berg Gull og Sølv Eftf AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,65 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Berg Gull og Sølv Eftf AS i Handel?
Berg Gull og Sølv Eftf AS er nr. 7 405 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 653 av 11 065. Omsetningen endret seg −11,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913031032
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.770)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. desember 2013 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,81 MNOK
- Forretningsadresse
- Bakkegata 2, 5750 ODDA (ULLENSVANG)
- Kommune
- Ullensvang rang 3–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 6. januar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 28 | 59 | |
| Rang | 129 | 16 909 | 7 405 | |
| Driftsmargin | 4,5 % | −7,7 % | 32,0 % | |
| Totalrentabilitet | 5,8 % | −12,6 % | 43,2 % | |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 4,3 % | 32,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,98 | 1,59 | 2,65 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,2 % | −11,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,5 MNOK | 3,9 MNOK | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,8 MNOK | 2,4 MNOK | 2,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 2,1 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | −0,7 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6204543.
Videre
Lignende selskaper
- Lie Maskin AS indeks 59, nr. 7 401 · sammenlign
- Venninvest AS indeks 59, nr. 7 403 · sammenlign
- Telli Ventures AS indeks 59, nr. 7 409 · sammenlign
- Nor Serv Recycling AS indeks 59, nr. 7 410 · sammenlign
- Meyer Campingservice AS indeks 59, nr. 7 414 · sammenlign