Impo AS
Score · regnskapsår 2025
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 983 av 1 796 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 589 av 2 888 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Impo AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 795 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,0 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 54,5 % (median 43,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 5,0 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 54,5 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,83 | 1,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,18 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −24,2 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Impo AS det bedre enn 45 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 796 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Impo AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Impo AS har score 48 for 2025, rang 1 589 av 2 888 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 62 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,18 mot median 1,71. Konsistens: persentil 60 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 15 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −24,2 % mot median 4,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Impo AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 54,5 % i 2025, og er nr. 1 589 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 37,0 % til 4,0 % og egenkapitalandelen falt fra 77,8 % til 54,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 62 | vekt 15 % |
| Vekst | 15 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Impo AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,0 %.
Hvor solid er Impo AS?
Egenkapitalandelen var 54,5 % i 2025 (median 43,4 %). Gjeldsgraden var 0,83 (median 1,02).
Hvordan er likviditeten i Impo AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,18 i 2025 (median 1,71).
Hvordan står Impo AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Impo AS er nr. 1 589 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 983 av 1 796. Omsetningen endret seg −24,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913022602
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. desember 2013 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Kong Haralds gate 18, 4044 HAFRSFJORD (STAVANGER)
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. september 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.imponorway.com
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 87 | 48 | |
| Rang | 454 | 21 | 1 589 | |
| Driftsmargin | 30,9 % | 37,0 % | 4,0 % | |
| Totalrentabilitet | 69,1 % | 80,8 % | 5,0 % | |
| Egenkapitalandel | 43,3 % | 77,8 % | 54,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,39 | 4,51 | 2,18 | |
| Omsetningsvekst | – | 65,4 % | −24,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,9 MNOK | 6,5 MNOK | 4,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 2,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 2,4 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,9 MNOK | 1,8 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 3,0 MNOK | 4,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,8 MNOK | 3,0 MNOK | 4,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 0,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7225646.
Videre
Lignende selskaper
- Eic-Tech AS indeks 48, nr. 1 584 · sammenlign
- BJORVAND & CO. AS indeks 48, nr. 1 585 · sammenlign
- Kristoffersen Takst AS indeks 48, nr. 1 587 · sammenlign
- Urba AS indeks 48, nr. 1 590 · sammenlign
- Tele-C Eiendom AS indeks 48, nr. 1 591 · sammenlign