Catalyst AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 467 av 1 246 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 180 av 3 132 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Catalyst AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 244 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 29,3 % (median 4,2 %) og egenkapitalandel 22,7 % (median 38,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 29,3 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | −0,3 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | −0,2 % | 9,4 % |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 38,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,40 | 1,04 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,77 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | 40,5 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Catalyst AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 246 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Catalyst AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Catalyst AS har score 55 for 2025, rang 1 180 av 3 132 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 77 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 40,5 % mot median 6,1 %. Likviditet: persentil 73 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,77 mot median 1,51.
Svakest: Soliditet: persentil 30 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 22,7 % mot median 38,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,3 % (median 4,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 11,3 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −11,0, bransjen +0,4 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Catalyst AS med 11,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 11,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Catalyst AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 40,2 % | 3,8 % | +19,7 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +19,7 prosentpoeng |
| 2025 | 29,3 % | 4,2 % | −11,0 prosentpoeng | +0,4 prosentpoeng | −11,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Catalyst AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon steg 4,0 % i 2025; driftsmarginen til Catalyst AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 100,0 | 103,3 | 108,7 | 112,2 | 116,7 | 120,0 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +3,2 % | +5,3 % | +3,2 % | +4,0 % | +2,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | 40,2 % | 29,3 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Catalyst AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: informasjon og kommunikasjon, årssnitt | 99,6 | 111,4 | 126,4 | 128,3 | 134,2 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +14,7 % | +11,8 % | +13,5 % | +1,5 % | +4,6 % | +5,3 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | 40,2 % | 29,3 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
USD/NOK (kr)
USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Catalyst AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| USD/NOK, årssnitt | 8,59 | 9,61 | 10,56 | 10,75 | 10,39 | 9,54 (så langt) |
| Endring fra året før | −8,8 % | +11,9 % | +9,9 % | +1,7 % | −3,3 % | −8,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | 40,2 % | 29,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Catalyst AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | 40,2 % | 29,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Catalyst AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | 40,2 % | 29,3 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: IT-tjenester (indeks)
Lønnsindeks: IT-tjenester steg 4,4 % i 2025; driftsmarginen til Catalyst AS falt 11,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: IT-tjenester, årssnitt | 84,9 | 87,8 | 92,3 | 97,3 | 101,5 | 105,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +4,9 % | +3,5 % | +5,1 % | +5,4 % | +4,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | 40,2 % | 29,3 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Catalyst AS hadde en driftsmargin på 29,3 % og en egenkapitalandel på 22,7 % i 2025, og er nr. 1 180 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 40,2 % til 29,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 4 MNOK |
| P/B | 2,6 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,3 % (median 4,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 77 | vekt 15 % |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Catalyst AS?
Driftsmarginen var 29,3 % i 2025, mot en median på 4,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −0,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Catalyst AS?
Egenkapitalandelen var 22,7 % i 2025 (median 38,2 %). Gjeldsgraden var 3,40 (median 1,04).
Hvordan er likviditeten i Catalyst AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,77 i 2025 (median 1,51).
Hvordan står Catalyst AS i Informasjon og kommunikasjon?
Catalyst AS er nr. 1 180 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 467 av 1 246. Omsetningen endret seg 40,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 913014626
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. desember 2013 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- v/Geir Aasen, Folagrenda 13, 1384 ASKER
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. januar 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300D168X44ND3PV67 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Red Orange Technologies AS (5 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 72 | 55 | |
| Rang | 1 200 | 306 | 1 180 | |
| Driftsmargin | 20,5 % | 40,2 % | 29,3 % | |
| Totalrentabilitet | 35,0 % | 32,6 % | −0,2 % | |
| Egenkapitalandel | 7,1 % | 33,7 % | 22,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,59 | 5,30 | 2,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 92,5 % | 40,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,9 MNOK | 2,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 2,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 2,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 1,6 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6548125.
Videre
Lignende selskaper
- Alba Tech AS indeks 55, nr. 1 179 · sammenlign
- Cezinando AS indeks 55, nr. 1 182 · sammenlign
- HOBERG & Vestrheim AS indeks 55, nr. 1 183 · sammenlign
- Digital Insight AS indeks 55, nr. 1 185 · sammenlign
- Noknok AS indeks 55, nr. 1 187 · sammenlign