Beijer Electronics AS
Score · regnskapsår 2023
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 679 av 3 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 163 av 21 088 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Beijer Electronics AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 281 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 4,1 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 44,8 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 63 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 4,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 5,0 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 19,9 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 44,8 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,85 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 6,31 MNOK | 4,75 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Beijer Electronics AS det bedre enn 79 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 281 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Beijer Electronics AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Beijer Electronics AS hadde en driftsmargin på 4,1 % og en egenkapitalandel på 44,8 % i 2023, og er nr. 4 163 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 25 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 21 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 72 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Beijer Electronics AS?
Driftsmarginen var 4,1 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,9 %.
Hvor solid er Beijer Electronics AS?
Egenkapitalandelen var 44,8 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 1,23 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Beijer Electronics AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,85 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står Beijer Electronics AS i Handel?
Beijer Electronics AS er nr. 4 163 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 679 av 3 281.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912965058
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 10 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 18. juni 1954 72 år i drift
- Aksjekapital
- 1,12 MNOK
- Forretningsadresse
- Gråterudveien 1, 3036 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 63 | 55 | |
| Rang | 4 163 | 5 661 | 9 435 | |
| Driftsmargin | 4,1 % | 7,7 % | 11,1 % | |
| Totalrentabilitet | 19,9 % | 26,5 % | 27,8 % | |
| Egenkapitalandel | 44,8 % | 29,6 % | 18,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,85 | 1,43 | 1,23 | |
| Omsetningsvekst | – | 21,4 % | 17,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 63,1 MNOK | 76,6 MNOK | 90,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,6 MNOK | 5,9 MNOK | 10,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 6,5 MNOK | 10,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,5 MNOK | 5,1 MNOK | 8,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,2 MNOK | 24,8 MNOK | 38,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 16,1 MNOK | 24,8 MNOK | 38,5 MNOK |
| Egenkapital | 7,2 MNOK | 7,3 MNOK | 7,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,8 MNOK | 5,9 MNOK | 5,8 MNOK |
| Sum gjeld | 8,9 MNOK | 17,5 MNOK | 31,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,7 MNOK | 17,3 MNOK | 31,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4645073.
Videre
Lignende selskaper
- Andenes Servicesenter AS indeks 71, nr. 4 147 · sammenlign
- Hadeland Maskin AS indeks 70, nr. 4 157 · sammenlign
- Farvan AS indeks 70, nr. 4 159 · sammenlign
- Melbye AS indeks 70, nr. 4 166 · sammenlign
- Svalbard Auto AS indeks 70, nr. 4 181 · sammenlign