Kms Bilelektronikk AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 266 av 1 159 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 382 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 79 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kms Bilelektronikk AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 158 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,4 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 61,1 % (median 32,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,4 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 22,9 % | 9,0 % |
| Egenkapitalandel | 61,1 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,64 | 1,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,98 | 1,47 |
| Omsetningsvekst | −11,7 % | 3,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Kms Bilelektronikk AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 159 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kms Bilelektronikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kms Bilelektronikk AS har score 64 for 2025, rang 382 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 81 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 79 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 61,1 % mot median 32,5 %.
Svakest: Vekst: persentil 12 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −11,7 % mot median 3,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kms Bilelektronikk AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på 61,1 % i 2025, og er nr. 382 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 47,0 % til 61,1 % og driftsmarginen steg fra 1,4 % til 5,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 79 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 12 | vekt 15 % |
| Konsistens | 81 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kms Bilelektronikk AS?
Driftsmarginen var 5,4 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,9 %.
Hvor solid er Kms Bilelektronikk AS?
Egenkapitalandelen var 61,1 % i 2025 (median 32,5 %). Gjeldsgraden var 0,64 (median 1,37).
Hvordan er likviditeten i Kms Bilelektronikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,98 i 2025 (median 1,47).
Hvordan står Kms Bilelektronikk AS i Annen tjenesteyting?
Kms Bilelektronikk AS er nr. 382 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 266 av 1 159. Omsetningen endret seg −11,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912838412
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 27. november 2013 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Fjellvegen 102, 7730 BEITSTAD (STEINKJER)
- Kommune
- Steinkjer rang 27 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 9. desember 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 54 | 64 | |
| Rang | 891 | 693 | 382 | |
| Driftsmargin | 0,9 % | 1,4 % | 5,4 % | |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 7,0 % | 22,9 % | |
| Egenkapitalandel | 32,1 % | 47,0 % | 61,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,75 | 1,98 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,9 % | −11,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,8 MNOK | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6531255.
Videre
Lignende selskaper
- Oslo Antirust AS indeks 64, nr. 379 · sammenlign
- La Femme Salong AS indeks 64, nr. 380 · sammenlign
- Skibåsen 22 AS indeks 64, nr. 384 · sammenlign
- HENRIETTE & Kristoffer AS indeks 64, nr. 386 · sammenlign
- Chang Leonard AS indeks 64, nr. 387 · sammenlign