Markedet AS
Score · regnskapsår 2024
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 888 av 1 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 121 av 6 988 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 43 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Markedet AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 185 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 37,4 % (median 41,9 %) og egenkapitalandel 18,8 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 37,4 % | 41,9 % |
| Resultatmargin | 6,6 % | 18,4 % |
| Totalrentabilitet | 6,0 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 18,8 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 4,31 | 2,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,29 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 17,7 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Markedet AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 185 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Markedet AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Markedet AS hadde en driftsmargin på 37,4 % og en egenkapitalandel på 18,8 % i 2024, og er nr. 5 121 av 6 988 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 18,7 % til 37,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 23 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 23 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,29 (median 1,31).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 31,0 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 43 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Markedet AS?
Driftsmarginen var 37,4 % i 2024, mot en median på 41,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,0 %.
Hvor solid er Markedet AS?
Egenkapitalandelen var 18,8 % i 2024 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 4,31 (median 2,38).
Hvordan er likviditeten i Markedet AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,29 i 2024 (median 1,31). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Markedet AS i Eiendom?
Markedet AS er nr. 5 121 av 6 988 rangerte selskaper i Eiendom for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 888 av 1 185. Omsetningen endret seg 17,7 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912737918
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. november 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 10,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Strandgata 92, 5528 HAUGESUND
- Kommune
- Haugesund rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 27 | 40 | 36 | |
| Rang | 5 967 | 5 121 | 5 820 | |
| Driftsmargin | 18,7 % | 37,4 % | 46,3 % | |
| Totalrentabilitet | 2,8 % | 6,0 % | 7,4 % | |
| Egenkapitalandel | 19,8 % | 18,8 % | 18,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,29 | 0,29 | 0,39 | |
| Omsetningsvekst | – | 17,7 % | −0,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,3 MNOK | 16,8 MNOK | 16,8 MNOK |
| Driftsresultat | 2,7 MNOK | 6,3 MNOK | 7,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,4 MNOK | 1,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Årsresultat | −2,5 MNOK | 0,9 MNOK | 2,4 MNOK |
| Finanskostnader | 5,7 MNOK | 6,1 MNOK | 5,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 120,2 MNOK | 119,9 MNOK | 118,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 2,4 MNOK | 3,3 MNOK |
| Egenkapital | 23,8 MNOK | 22,6 MNOK | 22,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,9 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 96,5 MNOK | 97,4 MNOK | 96,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,0 MNOK | 8,2 MNOK | 8,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5734365.
Videre
Lignende selskaper
- Helsehuset Haugesund AS indeks 40, nr. 5 114 · sammenlign
- Tms Eiendom AS indeks 40, nr. 5 115 · sammenlign
- Moss To-Takt Midtveien Eiendom AS indeks 40, nr. 5 123 · sammenlign
- Norwegian Apartments and Property Rental AS indeks 40, nr. 5 126 · sammenlign
- Posten Eiendom Stavanger AS indeks 40, nr. 5 134 · sammenlign