Østerhus Rør AS
Score · regnskapsår 2025
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 439 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 941 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Østerhus Rør AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 47,1 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 1,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 47,1 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,12 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −35,8 % | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,52 MNOK | 0,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Østerhus Rør AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Østerhus Rør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Østerhus Rør AS har score 46 for 2025, rang 11 941 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 64 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 61 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 47,1 % mot median 32,8 %.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −35,8 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 38 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,4 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Østerhus Rør AS hadde en driftsmargin på 1,4 % og en egenkapitalandel på 47,1 % i 2025, og er nr. 11 941 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 10,8 % til 1,4 % og omsetningen falt med 36 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 56 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 55 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Østerhus Rør AS?
Driftsmarginen var 1,4 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,6 %.
Hvor solid er Østerhus Rør AS?
Egenkapitalandelen var 47,1 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,12 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Østerhus Rør AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,55 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Østerhus Rør AS i Bygg og anlegg?
Østerhus Rør AS er nr. 11 941 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 439 av 12 871. Omsetningen endret seg −35,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912509478
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 16. september 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Homborsundveien 110, 4888 HOMBORSUND (GRIMSTAD)
- Kommune
- Grimstad rang 7–18 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 71 | 46 | |
| Rang | 10 359 | 2 585 | 11 941 | |
| Driftsmargin | −0,7 % | 10,8 % | 1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 0,7 % | 36,0 % | 2,6 % | |
| Egenkapitalandel | 46,7 % | 49,7 % | 47,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,69 | 1,55 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,2 % | −35,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,3 MNOK | 14,2 MNOK | 9,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 1,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 1,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,3 MNOK | 4,7 MNOK | 5,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,1 MNOK | 3,4 MNOK | 3,8 MNOK |
| Egenkapital | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 2,2 MNOK | 2,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK | 2,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6745322.
Videre
Lignende selskaper
- Flotte Randaberg Bygg AS indeks 46, nr. 11 942 · sammenlign
- Prebo Bygg AS indeks 46, nr. 11 943 · sammenlign
- Ståland og Sønner AS indeks 46, nr. 11 945 · sammenlign
- Jensen Snekker og Tømrerservice AS indeks 46, nr. 11 947 · sammenlign
- Moss Blikkenslagerverksted AS indeks 46, nr. 11 949 · sammenlign