Norocs AS
Score · regnskapsår 2025
79av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 10 av 431 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 126 av 2 888 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 86 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Norocs AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 431 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,2 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 61,2 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 109 MNOK | 101 MNOK |
| Driftsmargin | 6,2 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 37,2 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandel | 61,2 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 1,87 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 14,4 % | 8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 3,31 MNOK | 2,47 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 79 gjør Norocs AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (431 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Norocs AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Norocs AS har score 79 for 2025, rang 126 av 2 888 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,93 mot median 1,32. Soliditet: persentil 86 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 61,2 % mot median 34,1 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Norocs AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 61,2 % i 2025, og er nr. 126 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 23,9 % til 61,2 % og driftsmarginen steg fra 2,3 % til 6,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 12 MNOK og 56 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 52 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 56 MNOK |
| P/B | 1,0 | 12 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 86 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 62 | vekt 15 % |
| Konsistens | 83 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Norocs AS?
Driftsmarginen var 6,2 % i 2025, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 37,2 %.
Hvor solid er Norocs AS?
Egenkapitalandelen var 61,2 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,63 (median 1,87).
Hvordan er likviditeten i Norocs AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,93 i 2025 (median 1,32).
Hvordan står Norocs AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Norocs AS er nr. 126 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 10 av 431. Omsetningen endret seg 14,4 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 1
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 123,2 MNOK
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 22. april 2025 | Bane NOR SF | Anskaffelse - Stikkbytte av master Østfoldbanen og Gjøvikbanen | 123,2 MNOK |
| 13. mars 2020 | Vestby kommune | Midlertidig kontaktledningsanlegg for sikkerhetstunnel | 3,8 MNOK |
| 1. november 2018 | Bane NOR SF | Sikkerhetsmannskaper ved Bane NORs infrastruktur for jernbaneprosjektet nytt dobbeltspor Venjar-Langset. | 116,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912396010
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 33 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 6. august 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Olaf Helsets vei 5, 0694 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 35 | 48 | 79 | |
| Rang | 2 067 | 1 559 | 126 | |
| Driftsmargin | 4,1 % | 2,3 % | 6,2 % | |
| Totalrentabilitet | 8,3 % | 8,9 % | 37,2 % | |
| Egenkapitalandel | 17,0 % | 23,9 % | 61,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,26 | 2,93 | |
| Omsetningsvekst | – | 29,4 % | 14,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 73,8 MNOK | 95,5 MNOK | 109,3 MNOK |
| Driftsresultat | 3,0 MNOK | 2,2 MNOK | 6,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,8 MNOK | 1,9 MNOK | 6,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,2 MNOK | 1,5 MNOK | 5,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 37,2 MNOK | 26,5 MNOK | 18,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 36,8 MNOK | 25,3 MNOK | 18,3 MNOK |
| Egenkapital | 6,3 MNOK | 6,3 MNOK | 11,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,3 MNOK | 6,3 MNOK | 11,5 MNOK |
| Sum gjeld | 30,9 MNOK | 20,1 MNOK | 7,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 30,4 MNOK | 20,1 MNOK | 6,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6896516.
Videre
Lignende selskaper
- Omnivision Technologies Norway AS indeks 80, nr. 110 · sammenlign
- Redkon AS indeks 79, nr. 121 · sammenlign
- Sgi Compliance AS indeks 79, nr. 122 · sammenlign
- Gentian AS indeks 79, nr. 127 · sammenlign
- Nordicneurolab AS indeks 79, nr. 135 · sammenlign