Busnor AS
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 400 av 3 706 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 780 av 22 949 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 91 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Busnor AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 706 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,1 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 67,0 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 62 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 0,1 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 3,3 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 67,0 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,46 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 4,1 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Busnor AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 706 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Busnor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Busnor AS har score 56 for 2025, rang 8 780 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 91 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 67,0 % mot median 30,0 %. Likviditet: persentil 83 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,46 mot median 1,39.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 18 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,1 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,1 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Busnor AS hadde en driftsmargin på 0,1 % og en egenkapitalandel på 67,0 % i 2025, og er nr. 8 780 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 61,4 % til 67,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 27 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 27 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,1 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 91 | vekt 25 % |
| Likviditet | 83 | vekt 15 % |
| Vekst | 42 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Busnor AS?
Driftsmarginen var 0,1 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,3 %.
Hvor solid er Busnor AS?
Egenkapitalandelen var 67,0 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 0,49 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Busnor AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,46 i 2025 (median 1,39).
Hvordan står Busnor AS i Handel?
Busnor AS er nr. 8 780 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 400 av 3 706. Omsetningen endret seg 4,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912370658
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.710)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. august 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Kanalveien 11, 5068 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700PFULFVOVADAH53 fornyes 6. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 61 | 56 | |
| Rang | 11 769 | 6 436 | 8 780 | |
| Driftsmargin | 2,4 % | 0,5 % | 0,1 % | |
| Totalrentabilitet | 4,4 % | 5,0 % | 3,3 % | |
| Egenkapitalandel | 40,6 % | 61,4 % | 67,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,63 | 2,47 | 2,46 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,5 % | 4,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 52,7 MNOK | 59,3 MNOK | 61,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 46,1 MNOK | 32,1 MNOK | 39,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 44,3 MNOK | 30,4 MNOK | 32,2 MNOK |
| Egenkapital | 18,7 MNOK | 19,7 MNOK | 26,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,2 MNOK | 4,2 MNOK | 5,2 MNOK |
| Sum gjeld | 27,4 MNOK | 12,4 MNOK | 13,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 27,2 MNOK | 12,3 MNOK | 13,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6835514.
Videre
Lignende selskaper
- Phoenix Contact AS indeks 56, nr. 8 763 · sammenlign
- Automotor AS indeks 56, nr. 8 768 · sammenlign
- Fourfield Scandinavia AS indeks 56, nr. 8 773 · sammenlign
- Jensen Minipris AS indeks 56, nr. 8 778 · sammenlign
- Nesbyen Bil og Traktor AS indeks 56, nr. 8 786 · sammenlign