Texcon AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 244 av 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 726 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Texcon AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 541 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,4 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 37,3 % (median 30,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 146 MNOK | 1 119 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 2,5 % |
| Totalrentabilitet | 6,6 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 37,3 % | 30,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,68 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,60 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 5,9 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 229,12 MNOK | 12,49 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Texcon AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (541 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Texcon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Texcon AS har score 52 for 2025, rang 10 726 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 79 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 71 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,60 mot median 1,30.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 25 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,4 % mot median 2,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 0,4 % (median 2,5 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Texcon AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 37,3 % i 2025, og er nr. 10 726 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 50 MNOK og 106 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 64 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 106 MNOK |
| P/B | 1,0 | 50 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,4 % (median 2,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | 45 | vekt 15 % |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Texcon AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2025, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,6 %.
Hvor solid er Texcon AS?
Egenkapitalandelen var 37,3 % i 2025 (median 30,9 %). Gjeldsgraden var 1,68 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Texcon AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,60 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Texcon AS i Handel?
Texcon AS er nr. 10 726 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 244 av 541. Omsetningen endret seg 5,9 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
51 av 100
Rang 112 av 240 konsern i Morning-klasse Store i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 1 157 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 5 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 9 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 135 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 51 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | 0,4 % |
| Totalrentabilitet | 7,4 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 37,6 % | 37,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | 5,9 % | 5,9 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 42 (126 av 206), 2024: 48 (119 av 227).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912247031
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.420)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 5 registrert 10. juni 2022
- Stiftet
- 13. mars 1968 58 år i drift
- Aksjekapital
- 0,18 MNOK
- Forretningsadresse
- Sjølyst plass 3, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.texcon.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 50 | 52 | |
| Rang | 11 788 | 11 396 | 10 726 | |
| Driftsmargin | 0,4 % | 0,3 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | 6,0 % | 6,5 % | 6,6 % | |
| Egenkapitalandel | 29,1 % | 34,4 % | 37,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,53 | 1,60 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,8 % | 5,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 052,6 MNOK | 1 082,0 MNOK | 1 145,6 MNOK |
| Driftsresultat | 4,4 MNOK | 2,9 MNOK | 4,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 7,0 MNOK | 7,6 MNOK | 8,4 MNOK |
| Årsresultat | 5,3 MNOK | 6,0 MNOK | 6,4 MNOK |
| Finanskostnader | 1,3 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 139,4 MNOK | 129,6 MNOK | 134,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 135,6 MNOK | 122,5 MNOK | 128,9 MNOK |
| Egenkapital | 40,6 MNOK | 44,5 MNOK | 50,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 35,2 MNOK | 39,2 MNOK | 44,8 MNOK |
| Sum gjeld | 98,8 MNOK | 85,1 MNOK | 84,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 95,0 MNOK | 80,0 MNOK | 80,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7166337.
Videre
Lignende selskaper
- Kappahl AS indeks 52, nr. 10 650 · sammenlign
- Nille AS indeks 52, nr. 10 656 · sammenlign
- Glaxosmithkline AS indeks 52, nr. 10 662 · sammenlign
- NG Spar Innland AS indeks 52, nr. 10 708 · sammenlign
- Asko Norge AS indeks 52, nr. 10 768 · sammenlign