Trefellerne AS
Score · regnskapsår 2024
63av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 60 av 224 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 108 av 392 · Jordbruk og skogbruk
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 64 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Trefellerne AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 224 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 14,2 % (median 6,0 %) og egenkapitalandel 58,6 % (median 47,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 14,2 % | 6,0 % |
| Resultatmargin | 14,0 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 13,2 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 58,6 % | 47,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,71 | 0,86 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,56 |
| Omsetningsvekst | 39,7 % | 8,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 63 gjør Trefellerne AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (224 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Trefellerne AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Trefellerne AS hadde en driftsmargin på 14,2 % og en egenkapitalandel på 58,6 % i 2024, og er nr. 108 av 392 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −0,5 % til 14,2 %.
Trefellerne AS klarte seg svakere enn sektoren i 2023, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −0,5 % i 2023 (sektorens median 5,8 %), og egenkapitalandelen 56,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 9,5 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2023, med median driftsmargin 5,8 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 64 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 64 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Trefellerne AS?
Driftsmarginen var 14,2 % i 2024, mot en median på 6,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,2 %.
Hvor solid er Trefellerne AS?
Egenkapitalandelen var 58,6 % i 2024 (median 47,6 %). Gjeldsgraden var 0,71 (median 0,86).
Hvordan er likviditeten i Trefellerne AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,56 i 2024 (median 1,56).
Hvordan står Trefellerne AS i Jordbruk og skogbruk?
Trefellerne AS er nr. 108 av 392 rangerte selskaper i Jordbruk og skogbruk for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 60 av 224. Omsetningen endret seg 39,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912176304
- Org.form
- AS
- Sektor
- Jordbruk og skogbruk (02.400)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. juni 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Jomarveien 25, 1340 SKUI (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 63 | 53 | |
| Rang | 240 | 108 | 181 | |
| Driftsmargin | −0,5 % | 14,2 % | 4,8 % | |
| Totalrentabilitet | −0,3 % | 13,2 % | 4,8 % | |
| Egenkapitalandel | 56,1 % | 58,6 % | 60,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,88 | 1,56 | 2,20 | |
| Omsetningsvekst | – | 39,7 % | 5,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,6 MNOK | 9,2 MNOK | 9,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 1,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 1,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,5 MNOK | 9,8 MNOK | 9,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK | 4,6 MNOK |
| Egenkapital | 4,8 MNOK | 5,8 MNOK | 5,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,5 MNOK | 4,5 MNOK | 4,5 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 4,1 MNOK | 3,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6158769.
Videre
Lignende selskaper
- Teigan Maskin AS indeks 63, nr. 106 · sammenlign
- Hovdenakk Hjort AS indeks 63, nr. 107 · sammenlign
- Hørtebonden AS indeks 63, nr. 109 · sammenlign
- Byrkjeland Drift AS indeks 62, nr. 110 · sammenlign
- Kure Gartneri AS indeks 62, nr. 111 · sammenlign