Nemus Moss AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
29av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 208 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 565 av 1 860 · Helse og omsorg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Nemus Moss AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 438 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,5 % (median 8,4 %) og egenkapitalandel −34,4 % (median 44,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,5 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 8,2 % |
| Totalrentabilitet | 22,5 % | 18,3 % |
| Egenkapitalandel | −34,4 % | 44,7 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,00 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,67 | 1,56 |
| Omsetningsvekst | 8,2 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 29 gjør Nemus Moss AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 439 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Nemus Moss AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Nemus Moss AS har score 29 for 2024, rang 1 565 av 1 860 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 65 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 8,2 % mot median 4,8 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −34,4 % mot median 44,7 %. Likviditet: persentil 11 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,67 mot median 1,56.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −34,4 % (median 44,7 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,67 (median 1,56).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nemus Moss AS hadde en driftsmargin på 4,5 % og en egenkapitalandel på −34,4 % i 2024, og er nr. 1 565 av 1 860 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −58,3 % til −34,4 % og driftsmarginen falt fra 11,9 % til 4,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −34,4 % (median 44,7 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,67 (median 1,56).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 11 | vekt 15 % |
| Vekst | 65 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 30 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nemus Moss AS?
Driftsmarginen var 4,5 % i 2024, mot en median på 8,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,5 %.
Hvor solid er Nemus Moss AS?
Egenkapitalandelen var −34,4 % i 2024 (median 44,7 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Nemus Moss AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,67 i 2024 (median 1,56). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Nemus Moss AS i Helse og omsorg?
Nemus Moss AS er nr. 1 565 av 1 860 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 208 av 1 439. Omsetningen endret seg 8,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912172988
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.960)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. juni 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Th. Petersons gate 4, 1530 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. juli 2013
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 32 | 29 | |
| Rang | – | 1 392 | 1 565 | |
| Driftsmargin | – | 11,9 % | 4,5 % | |
| Totalrentabilitet | −2,6 % | 74,4 % | 22,5 % | |
| Egenkapitalandel | −20,0 % | −58,3 % | −34,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,00 | 0,55 | 0,67 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 8,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 4,4 MNOK | 4,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6135131.
Videre
Lignende selskaper
- Farmannsgate Tannlegesenter AS indeks 29, nr. 1 562 · sammenlign
- Opa Helse AS indeks 29, nr. 1 563 · sammenlign
- Vettre Legekontor AS indeks 29, nr. 1 564 · sammenlign
- HUNDVÅG HUD & Fotklinikk AS indeks 29, nr. 1 566 · sammenlign
- Lambertseter Legesenter AS indeks 29, nr. 1 567 · sammenlign