Lunner Auto AS

Org.nr. 912158357 · Lunner · Stiftet 2013 · 6 ansatte

Score · regnskapsår 2025

75av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 18 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 139 av 1 691 · Annen tjenesteyting

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Lunner Auto AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 291 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 21,7 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 71,0 % (median 29,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter12 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 21,7 % 5,8 % 96 %
Resultatmargin 25,0 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 35,6 % 15,5 % 86 %
Egenkapitalandel 71,0 % 29,9 % 92 %
Gjeldsgrad 0,41 2,13 92 %
Likviditetsgrad 1 3,20 1,30 94 %
Omsetningsvekst −24,5 % 5,5 % 2 %
Omsetning per ansatt1,92 MNOK1,47 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 75 gjør Lunner Auto AS det bedre enn 94 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Lunner Auto AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Lunner Auto AS har score 75 for 2025, rang 139 av 1 691 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,20 mot median 1,30. Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,0 % mot median 29,9 %.

Svakest: Vekst: persentil 2 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −24,5 % mot median 5,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Lunner Auto AS hadde en driftsmargin på 21,7 % og en egenkapitalandel på 71,0 % i 2025, og er nr. 139 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 27,5 % til 21,7 % og omsetningen falt med 25 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 25 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,3 MNOK 10,0 23 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,5 MNOK
minus netto gjeld −4,9 MNOK
8,0 25 MNOK
P/B Egenkapital: 5,7 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 21,7 % (median 5,8 %); Egenkapitalandel 71,0 % (median 29,9 %); Likviditetsgrad 1 3,20 (median 1,30).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet91 vekt 30 %
Soliditet92 vekt 25 %
Likviditet94 vekt 15 %
Vekst2 vekt 15 %
Konsistens68 vekt 15 %

Varighet: 69 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lunner Auto AS?

Driftsmarginen var 21,7 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,6 %.

Hvor solid er Lunner Auto AS?

Egenkapitalandelen var 71,0 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 0,41 (median 2,13).

Hvordan er likviditeten i Lunner Auto AS?

Likviditetsgrad 1 var 3,20 i 2025 (median 1,30).

Hvordan står Lunner Auto AS i Annen tjenesteyting?

Lunner Auto AS er nr. 139 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 18 av 291. Omsetningen endret seg −24,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
912158357
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (95.310)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
6 registrert 10. juli 2026
Stiftet
1. mai 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,25 MNOK
Forretningsadresse
Hadelandsvegen 2397, 2730 LUNNER
Kommune
Lunner rang 16–27 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
9845000DLAEE93EAA478 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen kjent eier

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks528175
Rang73057139
Driftsmargin15,6 %27,5 %21,7 %
Totalrentabilitet22,0 %54,6 %35,6 %
Egenkapitalandel23,3 %73,1 %71,0 %
Likviditetsgrad 10,952,403,20
Omsetningsvekst–−1,0 %−24,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter15,4 MNOK15,3 MNOK11,5 MNOK
Driftsresultat2,4 MNOK4,2 MNOK2,5 MNOK
Resultat før skatt2,5 MNOK4,2 MNOK2,9 MNOK
Årsresultat1,9 MNOK3,2 MNOK2,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler11,3 MNOK8,0 MNOK8,1 MNOK
Omløpsmidler8,0 MNOK3,6 MNOK5,4 MNOK
Egenkapital2,6 MNOK5,9 MNOK5,7 MNOK
Opptjent egenkapital2,4 MNOK5,6 MNOK5,5 MNOK
Sum gjeld8,7 MNOK2,2 MNOK2,3 MNOK
Kortsiktig gjeld8,5 MNOK1,5 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6943202.