Validér AS
Score · regnskapsår 2023
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 204 av 473 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 943 av 2 238 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 28 og soliditet 81 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Validér AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 473 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −3,5 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 64,6 % (median 35,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 24 MNOK |
| Driftsmargin | −3,5 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | −1,0 % | 3,8 % |
| Totalrentabilitet | −1,1 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 35,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,55 | 1,60 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,25 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | −5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 3,30 MNOK | 1,59 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Validér AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (473 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Validér AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Validér AS hadde en driftsmargin på −3,5 % og en egenkapitalandel på 64,6 % i 2023, og er nr. 943 av 2 238 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 13 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,0 % (median 3,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −0,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 28 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 81 | vekt 25 % |
| Likviditet | 89 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Validér AS?
Driftsmarginen var −3,5 % i 2023, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Validér AS?
Egenkapitalandelen var 64,6 % i 2023 (median 35,8 %). Gjeldsgraden var 0,55 (median 1,60).
Hvordan er likviditeten i Validér AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,25 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Validér AS i Informasjon og kommunikasjon?
Validér AS er nr. 943 av 2 238 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 204 av 473.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912061159
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 6. juni 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 8,35 MNOK
- Forretningsadresse
- Damsgårdsveien 40, 5058 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.valider.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 64 | 61 | |
| Rang | 943 | 497 | 577 | |
| Driftsmargin | −3,5 % | −1,7 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | −1,1 % | −0,3 % | 2,3 % | |
| Egenkapitalandel | 64,6 % | 80,2 % | 80,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,25 | 4,40 | 4,62 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,3 % | −4,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19,8 MNOK | 23,0 MNOK | 22,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,7 MNOK | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,9 MNOK | 18,1 MNOK | 18,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,9 MNOK | 15,8 MNOK | 17,1 MNOK |
| Egenkapital | 12,8 MNOK | 14,6 MNOK | 15,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 1,6 MNOK | 2,1 MNOK |
| Sum gjeld | 7,0 MNOK | 3,6 MNOK | 3,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,8 MNOK | 3,6 MNOK | 3,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4837527.
Videre
Lignende selskaper
- Y3 Gruppen AS indeks 53, nr. 935 · sammenlign
- Unicus AS indeks 53, nr. 936 · sammenlign
- Nordhealth Norway AS indeks 53, nr. 939 · sammenlign
- Avisen Agder AS indeks 53, nr. 940 · sammenlign
- Mediehuset Innherred AS indeks 53, nr. 942 · sammenlign