PJ Import AS
Score · regnskapsår 2025
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 145 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 718 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
PJ Import AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 50,3 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −2,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −5,1 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −4,9 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 50,3 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,99 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,21 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −7,8 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør PJ Import AS det bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- PJ Import AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
PJ Import AS har score 43 for 2025, rang 14 718 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 61 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,21 mot median 1,74. Soliditet: persentil 60 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 50,3 % mot median 33,5 %.
Svakest: Vekst: persentil 24 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −7,8 % mot median 4,0 %. Lønnsomhet: persentil 25 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,7 % mot median 2,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −5,1 % (median 2,1 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
PJ Import AS hadde en driftsmargin på −2,7 % og en egenkapitalandel på 50,3 % i 2025, og er nr. 14 718 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 1,7 % til −2,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,1 % (median 2,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 13,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 60 | vekt 25 % |
| Likviditet | 61 | vekt 15 % |
| Vekst | 24 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er PJ Import AS?
Driftsmarginen var −2,7 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er PJ Import AS?
Egenkapitalandelen var 50,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,99 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i PJ Import AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,21 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står PJ Import AS i Handel?
PJ Import AS er nr. 14 718 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 145 av 11 289. Omsetningen endret seg −7,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 912006808
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.900)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 14. mai 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Flatøyvegen 77, 5918 FREKHAUG (ALVER)
- Kommune
- Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. januar 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Jim Roger Ertesvåg
- Styrets leder
- Odd Petter Hodnekvam
- Styremedlem
- Jim Roger Ertesvåg
- Varamedlem
- Rita Arntsen
- Varamedlem
- Eivind Skår Ertesvåg
- Regnskapsfører
- FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 74 | 65 | 43 | |
| Rang | 3 309 | 4 970 | 14 718 | |
| Driftsmargin | 10,5 % | 1,7 % | −2,7 % | |
| Totalrentabilitet | 23,5 % | 4,9 % | −4,9 % | |
| Egenkapitalandel | 58,1 % | 60,7 % | 50,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,40 | 2,84 | 2,21 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,2 % | −7,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,1 MNOK | 2,6 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6512149.
Videre
Lignende selskaper
- Anita Engebråten Agenturer AS indeks 43, nr. 14 715 · sammenlign
- Energi Nord AS indeks 43, nr. 14 717 · sammenlign
- NO Working Limit AS indeks 43, nr. 14 720 · sammenlign
- Hivako AS indeks 43, nr. 14 722 · sammenlign
- Lady Sting AS indeks 43, nr. 14 723 · sammenlign