Salong Creative AS

Org.nr. 911961725 · Sandefjord · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2025

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 666 av 1 159 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 984 av 1 691 · Annen tjenesteyting

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 26 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Salong Creative AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 158 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,7 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 15,5 % (median 32,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 10,7 % 3,3 % 76 %
Resultatmargin 10,7 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 50,0 % 9,0 % 94 %
Egenkapitalandel 15,5 % 32,5 % 34 %
Gjeldsgrad 5,47 1,37 18 %
Likviditetsgrad 1 1,18 1,47 37 %
Omsetningsvekst −13,8 % 3,7 % 10 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Salong Creative AS det bedre enn 43 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 159 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Salong Creative AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Salong Creative AS har score 46 for 2025, rang 984 av 1 691 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 85 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,7 % mot median 3,3 %.

Svakest: Vekst: persentil 10 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −13,8 % mot median 3,7 %. Soliditet: persentil 26 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,5 % mot median 32,5 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Salong Creative AS hadde en driftsmargin på 10,7 % og en egenkapitalandel på 15,5 % i 2025, og er nr. 984 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 39,1 % til 15,5 % og driftsmarginen steg fra 4,1 % til 10,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet85 vekt 30 %
Soliditet26 vekt 25 %
Likviditet37 vekt 15 %
Vekst10 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 44 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Salong Creative AS?

Driftsmarginen var 10,7 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 50,0 %.

Hvor solid er Salong Creative AS?

Egenkapitalandelen var 15,5 % i 2025 (median 32,5 %). Gjeldsgraden var 5,47 (median 1,37).

Hvordan er likviditeten i Salong Creative AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,18 i 2025 (median 1,47).

Hvordan står Salong Creative AS i Annen tjenesteyting?

Salong Creative AS er nr. 984 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 666 av 1 159. Omsetningen endret seg −13,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911961725
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (96.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
15. mars 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Storgata 17, 3210 SANDEFJORD
Kommune
Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 22. mai 2013
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks424446
Rang9971 033984
Driftsmargin1,5 %4,1 %10,7 %
Totalrentabilitet5,1 %11,1 %50,0 %
Egenkapitalandel34,0 %39,1 %15,5 %
Likviditetsgrad 10,650,731,18
Omsetningsvekst–−12,3 %−13,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,9 MNOK2,6 MNOK2,2 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK–0,0 MNOK
Sum eiendeler0,9 MNOK0,9 MNOK0,5 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK0,4 MNOK0,5 MNOK
Egenkapital0,3 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,3 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld0,6 MNOK0,6 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,6 MNOK0,6 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6715922.