Safe Solutions AS

Org.nr. 911815788 · Stjørdal · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2025

47av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 442 av 783 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 350 av 2 393 · Industri

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Safe Solutions AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 783 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,6 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 60,1 % (median 40,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 0,6 % 3,7 % 37 %
Resultatmargin 0,0 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 2,3 % 6,9 % 38 %
Egenkapitalandel 60,1 % 40,8 % 70 %
Gjeldsgrad 0,66 1,05 64 %
Likviditetsgrad 1 1,86 1,64 55 %
Omsetningsvekst −16,2 % 3,4 % 16 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 47 gjør Safe Solutions AS det bedre enn 44 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (783 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Safe Solutions AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Safe Solutions AS har score 47 for 2025, rang 1 350 av 2 393 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 67 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 60,1 % mot median 40,8 %.

Svakest: Vekst: persentil 16 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −16,2 % mot median 3,4 %. Lønnsomhet: persentil 37 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,6 % mot median 3,7 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Safe Solutions AS hadde en driftsmargin på 0,6 % og en egenkapitalandel på 60,1 % i 2025, og er nr. 1 350 av 2 393 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 69,9 % til 60,1 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK
8,0 0 MNOK
P/B Egenkapital: 2,3 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet37 vekt 30 %
Soliditet67 vekt 25 %
Likviditet55 vekt 15 %
Vekst16 vekt 15 %
Konsistens57 vekt 15 %

Varighet: 58 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Safe Solutions AS?

Driftsmarginen var 0,6 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,3 %.

Hvor solid er Safe Solutions AS?

Egenkapitalandelen var 60,1 % i 2025 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 0,66 (median 1,05).

Hvordan er likviditeten i Safe Solutions AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,86 i 2025 (median 1,64).

Hvordan står Safe Solutions AS i Industri?

Safe Solutions AS er nr. 1 350 av 2 393 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 442 av 783. Omsetningen endret seg −16,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911815788
Org.form
AS
Sektor
Industri (32.990)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
15. mars 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,39 MNOK
Forretningsadresse
Hognesaunvegen 96, 7513 STJØRDAL
Kommune
Stjørdal rang 11–20 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 16. august 2023
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks695847
Rang4827991 350
Driftsmargin−0,1 %−2,9 %0,6 %
Totalrentabilitet8,8 %0,9 %2,3 %
Egenkapitalandel77,7 %69,9 %60,1 %
Likviditetsgrad 12,582,281,86
Omsetningsvekst–50,0 %−16,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,7 MNOK5,6 MNOK4,7 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−0,2 MNOK0,0 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK−0,2 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−0,1 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler3,3 MNOK3,3 MNOK3,9 MNOK
Omløpsmidler1,9 MNOK1,7 MNOK2,5 MNOK
Egenkapital2,6 MNOK2,3 MNOK2,3 MNOK
Opptjent egenkapital2,2 MNOK2,0 MNOK2,0 MNOK
Sum gjeld0,7 MNOK1,0 MNOK1,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,7 MNOK0,7 MNOK1,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6520577.