Alværvik Gråsteinsmuring AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 307 av 618 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 673 av 1 364 · Transport og lagring
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 19 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Alværvik Gråsteinsmuring AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 618 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −13,4 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 95,2 % (median 36,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −13,4 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | −8,6 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | −1,1 % | 7,5 % |
| Egenkapitalandel | 95,2 % | 36,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | −11,7 % | 4,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Alværvik Gråsteinsmuring AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (618 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Alværvik Gråsteinsmuring AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Alværvik Gråsteinsmuring AS har score 50 for 2025, rang 673 av 1 364 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 98 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 95,2 % mot median 36,5 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 19 mot sammenlignbare, driftsmargin −13,4 % mot median 4,3 %. Vekst: persentil 23 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −11,7 % mot median 4,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −8,6 % (median 3,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −13,4 % (median 4,3 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Alværvik Gråsteinsmuring AS hadde en driftsmargin på −13,4 % og en egenkapitalandel på 95,2 % i 2025, og er nr. 673 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −36,0 % til −13,4 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Alværvik Gråsteinsmuring AS klarte seg svakere enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −8,6 % (median 3,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −13,4 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −13,4 % i 2025 (sektorens median 3,9 %), og egenkapitalandelen 95,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −14,9 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 3,9 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 19 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 56 | vekt 15 % |
| Vekst | 23 | vekt 15 % |
| Konsistens | 55 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Alværvik Gråsteinsmuring AS?
Driftsmarginen var −13,4 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Alværvik Gråsteinsmuring AS?
Egenkapitalandelen var 95,2 % i 2025 (median 36,5 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Alværvik Gråsteinsmuring AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,72 i 2025 (median 1,57).
Hvordan står Alværvik Gråsteinsmuring AS i Transport og lagring?
Alværvik Gråsteinsmuring AS er nr. 673 av 1 364 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 307 av 618. Omsetningen endret seg −11,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911703017
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (49.410)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. januar 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Svehogen, 6963 DALE I SUNNFJORD (FJALER)
- Kommune
- Fjaler rang 4–16 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. desember 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 85 | 57 | 50 | |
| Rang | 74 | 512 | 673 | |
| Driftsmargin | 6,2 % | −36,0 % | −13,4 % | |
| Totalrentabilitet | 20,7 % | 14,0 % | −1,1 % | |
| Egenkapitalandel | 90,5 % | 92,4 % | 95,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,69 | 2,08 | 1,72 | |
| Omsetningsvekst | – | −24,2 % | −11,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,8 MNOK | 2,1 MNOK | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,8 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 1,7 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 2,1 MNOK | 1,8 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,5 MNOK | 12,2 MNOK | 11,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,5 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 9,5 MNOK | 11,3 MNOK | 11,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,4 MNOK | 11,3 MNOK | 11,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6959322.
Videre
Lignende selskaper
- Minibusservice Stene AS indeks 50, nr. 668 · sammenlign
- Knut Bjerke Transport AS indeks 50, nr. 671 · sammenlign
- K. I. Gamsgrø Transport AS indeks 50, nr. 675 · sammenlign
- Haugesund Transport AS indeks 50, nr. 676 · sammenlign
- Håkensbakken Transport AS indeks 50, nr. 678 · sammenlign