Recman AS
Score · regnskapsår 2025
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 712 av 728 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 994 av 3 132 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Recman AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 728 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,4 % (median 6,1 %) og egenkapitalandel −12,7 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 71 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | −3,2 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 6,1 % | 11,9 % |
| Egenkapitalandel | −12,7 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,51 | 1,16 |
| Omsetningsvekst | 4,0 % | 7,4 % |
| Omsetning per ansatt | 6,45 MNOK | 2,96 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør Recman AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (728 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Recman AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Recman AS har score 18 for 2025, rang 2 994 av 3 132 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 40 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 4,0 % mot median 7,4 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −12,7 % mot median 30,0 %. Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,51 mot median 1,16.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −12,7 % (median 30,0 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,51 (median 1,16).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3,2 % (median 6,7 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Recman AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på −12,7 % i 2025, og er nr. 2 994 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −11,9 % til 0,4 % og egenkapitalandelen falt fra 0,4 % til −12,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −12,7 % (median 30,0 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,51 (median 1,16).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,2 % (median 6,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,4 % (median 6,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 17,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 40 | vekt 15 % |
| Konsistens | 14 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Recman AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2025, mot en median på 6,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Recman AS?
Egenkapitalandelen var −12,7 % i 2025 (median 30,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Recman AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,51 i 2025 (median 1,16). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Recman AS i Informasjon og kommunikasjon?
Recman AS er nr. 2 994 av 3 132 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 712 av 728. Omsetningen endret seg 4,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 911621541
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (63.910)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 11 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 1. februar 2013 13 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Karenslyst allé 4, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.recman.no
- LEI
- 636700QZNRCNPFIHJR29 fornyes 25. april 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Dotcom AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 %
- Fordeling
- selskaper 70 % · privatpersoner 30 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Dotcom AS (70 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Dotcom AS (eier 70 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Dotcom AS · 70,0 %
- 1 privatpersoner · 30,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Jobreg AS (43 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 16 | 18 | |
| Rang | 1 311 | 2 976 | 2 994 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | −11,9 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | 8,3 % | −29,6 % | 6,1 % | |
| Egenkapitalandel | 30,3 % | 0,4 % | −12,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 0,72 | 0,51 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,6 % | 4,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 62,8 MNOK | 68,1 MNOK | 70,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,4 MNOK | −8,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | −9,3 MNOK | −2,3 MNOK |
| Skattekostnad | −0,5 MNOK | −3,0 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | −6,3 MNOK | −2,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,9 MNOK | 1,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 21,1 MNOK | 26,1 MNOK | 16,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,7 MNOK | 12,6 MNOK | 5,8 MNOK |
| Egenkapital | 6,4 MNOK | 0,1 MNOK | −2,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,3 MNOK | 0,1 MNOK | −2,1 MNOK |
| Sum gjeld | 14,7 MNOK | 26,0 MNOK | 18,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,2 MNOK | 17,6 MNOK | 11,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6871646.
Videre
Lignende selskaper
- Polaris Markedstjenester AS indeks 19, nr. 2 981 · sammenlign
- Chilimobil AS indeks 18, nr. 2 984 · sammenlign
- Aceve Norge AS indeks 18, nr. 2 985 · sammenlign
- Nscale Drift AS indeks 18, nr. 2 992 · sammenlign
- Variant Trondheim AS indeks 18, nr. 2 995 · sammenlign