Mapei AS

Org.nr. 911103079 · Nord-Odal · Stiftet 1976 · 229 ansatte

Score · regnskapsår 2025

60av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Store: 89 av 312 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 740 av 2 392 · Industri

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Mapei AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 312 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,1 % (median 6,3 %) og egenkapitalandel 52,4 % (median 33,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 345 MNOK1 147 MNOK
Driftsmargin 6,1 % 6,3 % 49 %
Resultatmargin 2,9 % 6,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 13,1 % 11,5 % 54 %
Egenkapitalandel 52,4 % 33,3 % 74 %
Gjeldsgrad 0,91 1,94 74 %
Likviditetsgrad 1 1,62 1,31 68 %
Omsetningsvekst 0,3 % 7,2 % 28 %
Omsetning per ansatt5,88 MNOK6,01 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 60 gjør Mapei AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (312 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Mapei AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Oppsummert analyse

Mapei AS har score 60 for 2025, rang 740 av 2 392 i sektoren.

Sterkest: Konsistens: persentil 76 mot sammenlignbare. Soliditet: persentil 74 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 52,4 % mot median 33,3 %.

Svakest: Vekst: persentil 28 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,3 % mot median 7,2 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Mapei AS hadde en driftsmargin på 6,1 % og en egenkapitalandel på 52,4 % i 2025, og er nr. 740 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 212 MNOK og 710 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 21,2 MNOK 10,0 212 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 81,4 MNOK
minus netto gjeld −58,9 MNOK
8,0 710 MNOK
P/B Egenkapital: 424,3 MNOK 1,0 424 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 17,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet52 vekt 30 %
Soliditet74 vekt 25 %
Likviditet68 vekt 15 %
Vekst28 vekt 15 %
Konsistens76 vekt 15 %

Varighet: 66 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Mapei AS?

Driftsmarginen var 6,1 % i 2025, mot en median på 6,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,1 %.

Hvor solid er Mapei AS?

Egenkapitalandelen var 52,4 % i 2025 (median 33,3 %). Gjeldsgraden var 0,91 (median 1,94).

Hvordan er likviditeten i Mapei AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,62 i 2025 (median 1,31).

Hvordan står Mapei AS i Industri?

Mapei AS er nr. 740 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 89 av 312. Omsetningen endret seg 0,3 % fra året før.

Konsernregnskap · 2025

47 av 100

Rang 24 av 39 konsern i Morning-klasse Store i Industri. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.

Driftsinntekter, konsern
1 618 MNOK
Driftsresultat, konsern
58 MNOK
Resultat før skatt, konsern
56 MNOK
Sum eiendeler, konsern
1 021 MNOK
Egenkapital, konsern
460 MNOK
Nøkkeltall i konsernregnskapet mot selskapets eget regnskap
NøkkeltallKonsernetSelskapet alene (2025)
Driftsmargin3,6 % 6,1 %
Totalrentabilitet8,2 % 13,1 %
Egenkapitalandel45,1 % 52,4 %
Likviditetsgrad 11,27 1,62
Omsetningsvekst3,1 % 0,3 %

Konsernindeks tidligere år: 2023: 61 (13 av 39), 2024: 54 (18 av 39).

Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.

Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
911103079
Org.form
AS
Sektor
Industri (20.590)
Morning selskapsklasse
Store
Ansatte
229 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
23. september 1976 50 år i drift
Aksjekapital
24,15 MNOK
Forretningsadresse
Vallsetvegen 6, 2120 SAGSTUA (NORD-ODAL)
Kommune
Nord-Odal rang 39 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks706760
Rang457452740
Driftsmargin5,1 %6,5 %6,1 %
Totalrentabilitet15,9 %14,8 %13,1 %
Egenkapitalandel47,8 %51,5 %52,4 %
Likviditetsgrad 11,871,761,62
Omsetningsvekst–6,1 %0,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1 264,3 MNOK1 341,8 MNOK1 345,4 MNOK
Driftsresultat64,9 MNOK87,1 MNOK81,4 MNOK
Resultat før skatt31,5 MNOK50,4 MNOK39,6 MNOK
Årsresultat21,8 MNOK34,1 MNOK21,2 MNOK
Finanskostnader91,1 MNOK65,1 MNOK66,8 MNOK
Sum eiendeler771,3 MNOK782,4 MNOK809,5 MNOK
Omløpsmidler488,5 MNOK513,0 MNOK526,9 MNOK
Egenkapital369,1 MNOK403,1 MNOK424,3 MNOK
Opptjent egenkapital338,4 MNOK372,4 MNOK393,6 MNOK
Sum gjeld402,2 MNOK379,3 MNOK385,1 MNOK
Kortsiktig gjeld261,7 MNOK290,8 MNOK325,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7192987.