OL Montering 1 AS

Org.nr. 898846792 · Indre Østfold · Stiftet 2012 · 31 ansatte

Score · regnskapsår 2025

44av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 3 573 av 5 554 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 756 av 20 335 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 33 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

OL Montering 1 AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 554 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,5 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 24,9 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter29 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 4,5 % 4,5 % 50 %
Resultatmargin 4,5 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,5 % 10,9 % 64 %
Egenkapitalandel 24,9 % 34,1 % 35 %
Gjeldsgrad 3,02 1,72 30 %
Likviditetsgrad 1 1,30 1,48 37 %
Omsetningsvekst 5,7 % 6,0 % 50 %
Omsetning per ansatt0,95 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 44 gjør OL Montering 1 AS det bedre enn 36 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 554 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • OL Montering 1 AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

OL Montering 1 AS har score 44 for 2025, rang 12 756 av 20 335 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 57 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,5 % mot median 4,5 %.

Svakest: Soliditet: persentil 33 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 24,9 % mot median 34,1 %. Konsistens: persentil 37 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

OL Montering 1 AS hadde en driftsmargin på 4,5 % og en egenkapitalandel på 24,9 % i 2025, og er nr. 12 756 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −10,8 % til 4,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 15 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,3 MNOK 10,0 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,3 MNOK
minus netto gjeld −4,3 MNOK
8,0 15 MNOK
P/B Egenkapital: 2,0 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet57 vekt 30 %
Soliditet33 vekt 25 %
Likviditet37 vekt 15 %
Vekst50 vekt 15 %
Konsistens37 vekt 15 %

Varighet: 28 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er OL Montering 1 AS?

Driftsmarginen var 4,5 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,5 %.

Hvor solid er OL Montering 1 AS?

Egenkapitalandelen var 24,9 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 3,02 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i OL Montering 1 AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,30 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står OL Montering 1 AS i Bygg og anlegg?

OL Montering 1 AS er nr. 12 756 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 573 av 5 554. Omsetningen endret seg 5,7 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
898846792
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
31 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
28. august 2012 14 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Slituveien 474, 1859 SLITU (INDRE ØSTFOLD)
Kommune
Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks241644
Rang15 39018 20512 756
Driftsmargin0,0 %−10,8 %4,5 %
Totalrentabilitet0,0 %−59,7 %16,5 %
Egenkapitalandel5,9 %13,8 %24,9 %
Likviditetsgrad 11,961,151,30
Omsetningsvekst–−17,1 %5,7 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter33,4 MNOK27,7 MNOK29,3 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−3,0 MNOK1,3 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−3,0 MNOK1,3 MNOK
Årsresultat−0,3 MNOK−3,0 MNOK1,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler12,6 MNOK5,0 MNOK7,9 MNOK
Omløpsmidler12,5 MNOK5,0 MNOK7,7 MNOK
Egenkapital0,7 MNOK0,7 MNOK2,0 MNOK
Opptjent egenkapital−0,1 MNOK−0,1 MNOK1,2 MNOK
Sum gjeld11,8 MNOK4,3 MNOK5,9 MNOK
Kortsiktig gjeld6,4 MNOK4,3 MNOK5,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7190463.