Cap10 AS
Score · regnskapsår 2025
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 67 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 369 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cap10 AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 13,6 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 39,1 % (median 32,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 35 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 13,6 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | 14,0 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 45,2 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 39,1 % | 32,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 1,69 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 15,6 % | 8,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,32 MNOK | 1,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Cap10 AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cap10 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Cap10 AS har score 67 for 2025, rang 369 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 13,6 % mot median 5,2 %. Konsistens: persentil 63 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Cap10 AS hadde en driftsmargin på 13,6 % og en egenkapitalandel på 39,1 % i 2025, og er nr. 369 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 10,3 % til 13,6 % og omsetningen økte med 16 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 42 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 38 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 42 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 62 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cap10 AS?
Driftsmarginen var 13,6 % i 2025, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,2 %.
Hvor solid er Cap10 AS?
Egenkapitalandelen var 39,1 % i 2025 (median 32,7 %). Gjeldsgraden var 1,56 (median 1,69).
Hvordan er likviditeten i Cap10 AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,46 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Cap10 AS i Informasjon og kommunikasjon?
Cap10 AS er nr. 369 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 67 av 413. Omsetningen endret seg 15,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 898426122
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 17. februar 2012 14 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- C/O Captive AS, Åstadveien 14, 1396 BILLINGSTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 64889IY2SJIL220E9677 fornyes 8. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 64 | 67 | |
| Rang | 338 | 417 | 369 | |
| Driftsmargin | 18,0 % | 10,3 % | 13,6 % | |
| Totalrentabilitet | 41,5 % | 56,3 % | 45,2 % | |
| Egenkapitalandel | 42,3 % | 35,0 % | 39,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,50 | 1,34 | 1,46 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,1 % | 15,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,3 MNOK | 30,1 MNOK | 34,8 MNOK |
| Driftsresultat | 4,4 MNOK | 3,1 MNOK | 4,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,6 MNOK | 5,5 MNOK | 4,9 MNOK |
| Årsresultat | 3,6 MNOK | 4,3 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,1 MNOK | 10,2 MNOK | 11,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,6 MNOK | 8,9 MNOK | 9,9 MNOK |
| Egenkapital | 4,7 MNOK | 3,6 MNOK | 4,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,7 MNOK | 3,5 MNOK | 4,3 MNOK |
| Sum gjeld | 6,4 MNOK | 6,6 MNOK | 6,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,4 MNOK | 6,6 MNOK | 6,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6773466.
Videre
Lignende selskaper
- Relex Solutions AS indeks 67, nr. 362 · sammenlign
- Fdvhuset AS indeks 67, nr. 367 · sammenlign
- Rfid Solutions AS indeks 67, nr. 368 · sammenlign
- Kraftcert AS indeks 67, nr. 371 · sammenlign
- Musikk og Underholdning AS indeks 66, nr. 377 · sammenlign