Elinst Oppdal AS
Score · regnskapsår 2023
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 932 av 5 108 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 439 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 78 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Elinst Oppdal AS ligger 20 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 5 108 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 7,4 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 53,2 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 7,4 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 15,1 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 53,2 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,83 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | – | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,52 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Elinst Oppdal AS det bedre enn 82 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 108 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Elinst Oppdal AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Elinst Oppdal AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 53,2 % i 2023, og er nr. 3 439 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 13 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 14 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 78 | vekt 25 % |
| Likviditet | 70 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 81 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Elinst Oppdal AS?
Driftsmarginen var 7,4 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,1 %.
Hvor solid er Elinst Oppdal AS?
Egenkapitalandelen var 53,2 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,88 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i Elinst Oppdal AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,83 i 2023 (median 1,46).
Hvordan står Elinst Oppdal AS i Bygg og anlegg?
Elinst Oppdal AS er nr. 3 439 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 932 av 5 108.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 13. juni 2022 | Oppdal Kommune | Rammeavtale for kjøp av elektrikertjenester | 1,2 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 896899562
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 3. mai 2011 15 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Søndre Industrivegen 12, 7340 OPPDAL
- Kommune
- Oppdal rang 2 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Rune Hagen
- Styrets leder
- Øyvind Wiberg
- Styremedlem
- Rune Hagen
- Varamedlem
- Mona Kristin Hagen
- Revisor
- BDO AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 65 | 75 | |
| Rang | 3 439 | 4 445 | 1 658 | |
| Driftsmargin | 7,4 % | 7,8 % | 11,0 % | |
| Totalrentabilitet | 15,1 % | 15,3 % | 18,8 % | |
| Egenkapitalandel | 53,2 % | 56,0 % | 63,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,83 | 1,93 | 2,22 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,6 % | 3,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 19,7 MNOK | 18,2 MNOK | 18,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,6 MNOK | 1,5 MNOK | 2,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | 1,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,6 MNOK | 10,0 MNOK | 11,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,0 MNOK | 8,4 MNOK | 9,2 MNOK |
| Egenkapital | 5,6 MNOK | 5,6 MNOK | 7,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,3 MNOK | 5,3 MNOK | 7,0 MNOK |
| Sum gjeld | 4,9 MNOK | 4,4 MNOK | 4,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,9 MNOK | 4,3 MNOK | 4,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4895087.
Videre
Lignende selskaper
- Tele Blikk AS indeks 71, nr. 3 423 · sammenlign
- Kontor og Boliggulv AS indeks 71, nr. 3 427 · sammenlign
- Fjell- og Anleggsteknikk AS indeks 71, nr. 3 438 · sammenlign
- Hattfjelldal Maskin AS indeks 71, nr. 3 441 · sammenlign
- Byggmester Charles J Kennedy Berg AS indeks 71, nr. 3 443 · sammenlign