Enro AS
Score · regnskapsår 2024
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 880 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 770 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 76 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Enro AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,8 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 65,8 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 8,8 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 9,9 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 29,0 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 65,8 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,52 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,90 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 200,1 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Enro AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Enro AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Enro AS hadde en driftsmargin på 8,8 % og en egenkapitalandel på 65,8 % i 2024, og er nr. 1 770 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 200 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 9 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 76 | vekt 25 % |
| Likviditet | 72 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 71 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Enro AS?
Driftsmarginen var 8,8 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 29,0 %.
Hvor solid er Enro AS?
Egenkapitalandelen var 65,8 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,52 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Enro AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,90 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Enro AS i Handel?
Enro AS er nr. 1 770 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 880 av 11 065. Omsetningen endret seg 200,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 890861202
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.840)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 10. januar 2007 19 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Selbuvegen 43, 7550 HOMMELVIK (MALVIK)
- Kommune
- Malvik rang 13–22 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300BT1ROVGALPFZ38 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 75 | 76 | |
| Rang | 5 053 | 1 770 | 1 527 | |
| Driftsmargin | −2,2 % | 8,8 % | 12,4 % | |
| Totalrentabilitet | −2,4 % | 29,0 % | 31,4 % | |
| Egenkapitalandel | 79,0 % | 65,8 % | 75,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,64 | 2,90 | 4,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 200,1 % | 7,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 8,7 MNOK | 9,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,8 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,7 MNOK | 3,1 MNOK | 3,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 3,1 MNOK | 3,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 2,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5524361.
Videre
Lignende selskaper
- Volda Glasmagasin AS indeks 75, nr. 1 763 · sammenlign
- Agentur Roald Kverneland AS indeks 75, nr. 1 765 · sammenlign
- Garn og Hobby AS indeks 75, nr. 1 766 · sammenlign
- Neso AS indeks 75, nr. 1 771 · sammenlign
- Ermatech AS indeks 75, nr. 1 772 · sammenlign