Hvalen Holding AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 8 MNOK |
| Driftsmargin | – | 39,1 % |
| Resultatmargin | – | 42,1 % |
| Totalrentabilitet | −6,8 % | 17,3 % |
| Egenkapitalandel | 85,1 % | 73,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 0,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 2,91 |
| Omsetningsvekst | – | 10,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Hvalen Holding AS hadde en egenkapitalandel på 85,1 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra 78,3 % til 85,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 20 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 12,3 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | – | ikke brukt i sektoren |
| P/B | 1,2 | 5 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 42,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 38,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hvalen Holding AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 39,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Hvalen Holding AS?
Egenkapitalandelen var 85,1 % i 2025 (median 73,6 %). Gjeldsgraden var 0,18 (median 0,32).
Hvordan er likviditeten i Hvalen Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2025 (median 2,91).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889112212
- Org.form
- AS
- Sektor
- Finans og forsikring (64.323)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. november 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Iver Hesselbergs vei 5, 3260 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 11. juli 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Endring 2007–2025: 50 % av aksjene skiftet eier (0 nye og 1 utgåtte eiere). Flertallseieren er byttet.
Har eierandeler i: Camp Supply International AS (15 %), Hølen Matbar AS (3 %), Off Grid Invest AS (9 %), Worldpower AS (0 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 78,6 % | – | – | |
| Totalrentabilitet | 12,5 % | 141,4 % | −6,8 % | |
| Egenkapitalandel | −19,5 % | 78,3 % | 85,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 1,90 | 1,89 | |
| Omsetningsvekst | – | −100,0 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −0,9 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −2,8 MNOK | 13,9 MNOK | −1,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −2,8 MNOK | 13,9 MNOK | −1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 3,7 MNOK | 3,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 7,4 MNOK | 12,2 MNOK | 9,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 5,1 MNOK | 2,6 MNOK |
| Egenkapital | −1,4 MNOK | 9,6 MNOK | 7,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,5 MNOK | 9,5 MNOK | 7,8 MNOK |
| Sum gjeld | 8,8 MNOK | 2,7 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 2,7 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6359291.