Endre Solvi AS
Score · regnskapsår 2024
84av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 13 av 1 464 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 av 1 996 · Helse og omsorg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 82 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Endre Solvi AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 1 463 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 47,8 % (median 8,3 %) og egenkapitalandel 93,2 % (median 45,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 47,8 % | 8,3 % |
| Resultatmargin | 131,8 % | 8,1 % |
| Totalrentabilitet | 38,6 % | 18,1 % |
| Egenkapitalandel | 93,2 % | 45,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,99 |
| Likviditetsgrad 1 | 14,76 | 1,56 |
| Omsetningsvekst | 8,2 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 84 gjør Endre Solvi AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 464 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Endre Solvi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Endre Solvi AS hadde en driftsmargin på 47,8 % og en egenkapitalandel på 93,2 % i 2024, og er nr. 20 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 36,1 % til 47,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 54 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 54 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 32 MNOK |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 47,8 % (median 8,3 %); Egenkapitalandel 93,2 % (median 45,2 %); Likviditetsgrad 1 14,76 (median 1,56).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 82 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 96 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 64 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Varighet: 85 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Endre Solvi AS?
Driftsmarginen var 47,8 % i 2024, mot en median på 8,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,6 %.
Hvor solid er Endre Solvi AS?
Egenkapitalandelen var 93,2 % i 2024 (median 45,2 %). Gjeldsgraden var 0,07 (median 0,99).
Hvordan er likviditeten i Endre Solvi AS?
Likviditetsgrad 1 var 14,76 i 2024 (median 1,56).
Hvordan står Endre Solvi AS i Helse og omsorg?
Endre Solvi AS er nr. 20 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 13 av 1 464. Omsetningen endret seg 8,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889110902
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.210)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. desember 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Rosenlund 51, 1617 FREDRIKSTAD
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 20. september 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.rosenlundlegesenter.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 84 | 74 | |
| Rang | 75 | 20 | 161 | |
| Driftsmargin | 36,1 % | 47,8 % | 45,6 % | |
| Totalrentabilitet | 20,9 % | 38,6 % | 16,2 % | |
| Egenkapitalandel | 92,0 % | 93,2 % | 94,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,54 | 14,76 | 16,67 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,2 % | −0,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,1 MNOK | 4,5 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,5 MNOK | 2,1 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,1 MNOK | 5,9 MNOK | 2,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 5,4 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,0 MNOK | 15,2 MNOK | 13,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,3 MNOK | 15,2 MNOK | 13,3 MNOK |
| Egenkapital | 9,2 MNOK | 14,2 MNOK | 12,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,1 MNOK | 14,1 MNOK | 12,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5911271.
Videre
Lignende selskaper
- Allianse Psykologklinikk AS indeks 84, nr. 19 · sammenlign
- Pedro Franca AS indeks 84, nr. 21 · sammenlign
- Klomstad Gastro AS indeks 84, nr. 22 · sammenlign
- Psykolog JP Gisselgård AS indeks 84, nr. 23 · sammenlign
- Clear Ink AS indeks 83, nr. 24 · sammenlign