Novus AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 259 av 1 075 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 436 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Novus AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 073 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,3 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 71,5 % (median 39,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 19,3 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 28,2 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 13,0 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 71,5 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,40 | 1,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,79 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 1,5 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Novus AS det bedre enn 76 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 075 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Novus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Novus AS har score 64 for 2025, rang 436 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,79 mot median 1,55. Soliditet: persentil 75 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,5 % mot median 39,2 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Novus AS hadde en driftsmargin på 19,3 % og en egenkapitalandel på 71,5 % i 2025, og er nr. 436 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 63,7 % til 71,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 20 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 12 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 20 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 44 | vekt 15 % |
| Konsistens | 54 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Novus AS?
Driftsmarginen var 19,3 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,0 %.
Hvor solid er Novus AS?
Egenkapitalandelen var 71,5 % i 2025 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,01).
Hvordan er likviditeten i Novus AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,79 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Novus AS i Informasjon og kommunikasjon?
Novus AS er nr. 436 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 259 av 1 075. Omsetningen endret seg 1,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 889044012
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.110)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. november 2005 20 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Sofiemyrveien 6F, 1412 SOFIEMYR (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.novus.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Olav Røsset
- Styrets leder
- Olav Røsset
- Styremedlem
- Geir Røsset
- Styremedlem
- Ole Røsset
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 68 | 64 | |
| Rang | 857 | 319 | 436 | |
| Driftsmargin | −28,6 % | 20,2 % | 19,3 % | |
| Totalrentabilitet | −7,9 % | 12,9 % | 13,0 % | |
| Egenkapitalandel | 60,7 % | 63,7 % | 71,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,75 | 2,97 | 3,79 | |
| Omsetningsvekst | – | 43,0 % | 1,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 5,3 MNOK | 5,4 MNOK |
| Driftsresultat | −1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,8 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,6 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 10,1 MNOK | 11,5 MNOK | 11,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,0 MNOK | 11,4 MNOK | 11,8 MNOK |
| Egenkapital | 6,2 MNOK | 7,3 MNOK | 8,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,1 MNOK | 7,2 MNOK | 8,4 MNOK |
| Sum gjeld | 4,0 MNOK | 4,2 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 MNOK | 3,8 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6582035.
Videre
Lignende selskaper
- Wohali AS indeks 64, nr. 429 · sammenlign
- Parito AS indeks 64, nr. 431 · sammenlign
- Insite Media AS indeks 64, nr. 434 · sammenlign
- Serof AS indeks 64, nr. 437 · sammenlign
- Adlibit AS indeks 64, nr. 439 · sammenlign