Parkteatret Scene AS
Score · regnskapsår 2023
14av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 314 av 342 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 201 av 1 328 · Kultur og fritid
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Parkteatret Scene AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 342 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −1,2 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel −6,1 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −1,2 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −1,3 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandel | −6,1 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,73 | 1,24 |
| Omsetningsvekst | – | −5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,92 MNOK | 0,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 14 gjør Parkteatret Scene AS det bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (342 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Parkteatret Scene AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Parkteatret Scene AS hadde en driftsmargin på −1,2 % og en egenkapitalandel på −6,1 % i 2023, og er nr. 1 201 av 1 328 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 19,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −6,1 % (median 34,9 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,4 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,73 (median 1,24).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,3 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,2 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 21 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 18 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Parkteatret Scene AS?
Driftsmarginen var −1,2 % i 2023, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −4,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Parkteatret Scene AS?
Egenkapitalandelen var −6,1 % i 2023 (median 34,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Parkteatret Scene AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,73 i 2023 (median 1,24). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Parkteatret Scene AS i Kultur og fritid?
Parkteatret Scene AS er nr. 1 201 av 1 328 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 314 av 342.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 888913742
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (90.202)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2025
- Stiftet
- 1. september 2005 21 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Olaf Ryes plass 11, 0552 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Grünerløkka Kulturhus AS (100 %)
Øverste eier: Grünerløkka Kulturhus AS
- Grünerløkka Kulturhus AS · 100,0 %
Endring 2007–2025: ingen vesentlig endring i eierne.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 14 | 54 | 31 | |
| Rang | 1 201 | 586 | 1 136 | |
| Driftsmargin | −1,2 % | 3,6 % | 1,3 % | |
| Totalrentabilitet | −4,1 % | 22,3 % | 5,6 % | |
| Egenkapitalandel | −6,1 % | 12,2 % | 11,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,73 | 1,30 | 0,66 | |
| Omsetningsvekst | – | 101,7 % | −2,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,1 MNOK | 20,4 MNOK | 19,9 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,9 MNOK | 3,3 MNOK | 4,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,3 MNOK | 2,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 3,1 MNOK | 2,9 MNOK | 4,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,1 MNOK | 1,7 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4910183.
Videre
Lignende selskaper
- Moov AS indeks 15, nr. 1 185 · sammenlign
- Geilolia AS indeks 15, nr. 1 186 · sammenlign
- Arnøy Brygge AS indeks 15, nr. 1 189 · sammenlign
- Drammen Skisenter AS indeks 13, nr. 1 209 · sammenlign
- Nesfjellet Alpin AS indeks 13, nr. 1 217 · sammenlign