Secora AS

Org.nr. 886618832 · Vågan · Stiftet 2004

Konkurs registrert 22. september 2022 i Enhetsregisteret. Konkurser

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2021

For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling

Basert på årsregnskapet for 2021

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2021

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2021
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter84 MNOK15 MNOK
Driftsmargin −41,9 % 1,8 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −42,3 % 1,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −62,7 % 3,3 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel −12,2 % 35,9 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad – 1,79 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,54 0,58 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −7,6 % – ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2021. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2021

Hva tallene sier

Secora AS hadde en egenkapitalandel på −12,2 % i 2021. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.

Fra 2020 til 2021: driftsmarginen falt fra −10,5 % til −41,9 % og egenkapitalandelen falt fra 39,2 % til −12,2 %.

Secora AS klarte seg svakere enn sektoren i 2021, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2021.

Estimert verdi · 2021

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −38,0 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −35,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −6,9 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2021

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −12,2 % (median 35,9 %).

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,54 (median 0,58).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −42,3 % (median 1,2 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −41,9 % (median 1,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2021. Styringsrenten var i snitt 0,08 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var −41,9 % i 2021 (sektorens median 1,8 %), og egenkapitalandelen −12,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −2,2 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2021

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Secora AS?

Driftsmarginen var −41,9 % i 2021, mot en median på 1,8 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −62,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Secora AS?

Egenkapitalandelen var −12,2 % i 2021 (median 35,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Secora AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,54 i 2021 (median 0,58). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
5. mars 2020 GAMVIK-NORDKYN HAVN KF Etablering av fiskerihavn - totalentreprise 0,0 MNOK 45244000
10. oktober 2019 Statens vegvesen Fv 17 Nesna ferjeleie mudring verdi ikke oppgitt 45000000
27. september 2019 Kystverket Mudring i innseiling på Kiberg verdi ikke oppgitt 45000000
25. september 2018 Kystverket Gjerdsvika Fiskerihavn verdi ikke oppgitt 45000000
28. mai 2018 Kystverket Gjennomseiling Florø, øst for Nekkøya verdi ikke oppgitt 45000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
886618832
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (42.910)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
16. februar 2004 22 år i drift
Aksjekapital
5,50 MNOK
Forretningsadresse
Skolegata 7, 8300 SVOLVÆR (VÅGAN)
Kommune
Vågan rang 6–16 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
Siste innsendte regnskap
2021
Nettside
www.secora.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2019–2021

Nøkkeltall201920202021Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin6,1 %−10,5 %−41,9 %
Totalrentabilitet11,5 %−12,0 %−62,7 %
Egenkapitalandel65,0 %39,2 %−12,2 %
Likviditetsgrad 12,761,310,54
Omsetningsvekst–−11,6 %−7,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall201920202021
Driftsinntekter102,7 MNOK90,8 MNOK83,9 MNOK
Driftsresultat6,2 MNOK−9,6 MNOK−35,1 MNOK
Resultat før skatt6,7 MNOK−9,9 MNOK−35,5 MNOK
Årsresultat5,2 MNOK−7,7 MNOK−38,0 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler59,8 MNOK79,5 MNOK56,0 MNOK
Omløpsmidler48,9 MNOK50,5 MNOK34,1 MNOK
Egenkapital38,9 MNOK31,2 MNOK−6,9 MNOK
Opptjent egenkapital33,4 MNOK25,7 MNOK−12,4 MNOK
Sum gjeld20,9 MNOK48,4 MNOK62,8 MNOK
Kortsiktig gjeld17,7 MNOK38,4 MNOK62,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 3635517.