Freudenberg Flow Technologies AS
Score · regnskapsår 2025
77av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 50 av 1 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 147 av 2 930 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Freudenberg Flow Technologies AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 127 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 27,8 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 88,5 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 139 MNOK | 129 MNOK |
| Driftsmargin | 27,8 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 30,0 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 12,7 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 88,5 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,55 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 1,0 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 3,85 MNOK | 2,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 77 gjør Freudenberg Flow Technologies AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 127 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Freudenberg Flow Technologies AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Freudenberg Flow Technologies AS har score 77 for 2025, rang 147 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 88,5 % mot median 39,3 %. Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,55 mot median 1,53.
Svakest: Vekst: persentil 36 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1,0 % mot median 6,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Freudenberg Flow Technologies AS hadde en driftsmargin på 27,8 % og en egenkapitalandel på 88,5 % i 2025, og er nr. 147 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 24,2 % til 27,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 298 MNOK og 325 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 325 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 310 MNOK |
| P/B | 1,0 | 298 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 27,8 % (median 4,7 %); Egenkapitalandel 88,5 % (median 39,3 %); Likviditetsgrad 1 3,55 (median 1,53).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 36 | vekt 15 % |
| Konsistens | 61 | vekt 15 % |
Varighet: 80 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Freudenberg Flow Technologies AS?
Driftsmarginen var 27,8 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,7 %.
Hvor solid er Freudenberg Flow Technologies AS?
Egenkapitalandelen var 88,5 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 0,13 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Freudenberg Flow Technologies AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,55 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Freudenberg Flow Technologies AS i Industri?
Freudenberg Flow Technologies AS er nr. 147 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 50 av 1 127. Omsetningen endret seg 1,0 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 886387962
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Industri (22.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 36 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 12. desember 2003 22 år i drift
- Aksjekapital
- 7,94 MNOK
- Forretningsadresse
- Hoveveien 48, 4306 SANDNES
- Kommune
- Sandnes rang 4 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.fogt.com
- LEI
- 5299007D5AREVQ7O0C43 fornyes 11. juni 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 84 | 79 | 77 | |
| Rang | 151 | 135 | 147 | |
| Driftsmargin | 20,7 % | 24,2 % | 27,8 % | |
| Totalrentabilitet | 10,4 % | 12,3 % | 12,7 % | |
| Egenkapitalandel | 87,0 % | 87,7 % | 88,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,78 | 2,96 | 3,55 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,0 % | 1,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 126,0 MNOK | 137,4 MNOK | 138,7 MNOK |
| Driftsresultat | 26,0 MNOK | 33,3 MNOK | 38,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 29,5 MNOK | 33,5 MNOK | 41,6 MNOK |
| Årsresultat | 23,2 MNOK | 26,2 MNOK | 32,5 MNOK |
| Finanskostnader | 3,2 MNOK | 5,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 314,8 MNOK | 313,4 MNOK | 336,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 114,1 MNOK | 113,5 MNOK | 137,2 MNOK |
| Egenkapital | 273,8 MNOK | 275,0 MNOK | 297,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 151,8 MNOK | 153,0 MNOK | 175,5 MNOK |
| Sum gjeld | 41,1 MNOK | 38,4 MNOK | 38,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 41,1 MNOK | 38,4 MNOK | 38,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7076740.
Videre
Lignende selskaper
- Svindland AS indeks 77, nr. 141 · sammenlign
- Fremo AS indeks 77, nr. 143 · sammenlign
- Nittedal Torvindustri AS indeks 77, nr. 144 · sammenlign
- Rogaland Industri Automasjon AS indeks 77, nr. 152 · sammenlign
- Buskerud Betongvarefabrikk AS indeks 77, nr. 153 · sammenlign