Steinar Kvisler AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 643 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 490 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Steinar Kvisler AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,0 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 22,6 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 9,0 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 36,4 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 22,6 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,43 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 34,8 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,54 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Steinar Kvisler AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Steinar Kvisler AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Steinar Kvisler AS har score 52 for 2025, rang 9 490 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,0 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 82 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 34,8 % mot median 6,0 %.
Svakest: Konsistens: persentil 22 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 28 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,17 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 34,8 % (median 6,0 %); likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,48).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Steinar Kvisler AS hadde en driftsmargin på 9,0 % og en egenkapitalandel på 22,6 % i 2025, og er nr. 9 490 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −13,8 % til 9,0 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 34,8 % (median 6,0 %); Likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,48).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 28 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 22 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Steinar Kvisler AS?
Driftsmarginen var 9,0 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 36,4 %.
Hvor solid er Steinar Kvisler AS?
Egenkapitalandelen var 22,6 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 3,43 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Steinar Kvisler AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Steinar Kvisler AS i Bygg og anlegg?
Steinar Kvisler AS er nr. 9 490 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 643 av 5 557. Omsetningen endret seg 34,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 885682332
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.990)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. mai 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Næringsveien 7, 1820 SPYDEBERG (INDRE ØSTFOLD)
- Kommune
- Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Steinar Kvisler
- Styrets leder
- Steinar Kvisler
- Varamedlem
- Torhild Kraggerud Kvisler
- Revisor
- BDO AS
- Regnskapsfører
- Brænds Økonomi AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 66 | 19 | 52 | |
| Rang | 4 814 | 17 686 | 9 490 | |
| Driftsmargin | 5,1 % | −13,8 % | 9,0 % | |
| Totalrentabilitet | 17,4 % | −38,2 % | 36,4 % | |
| Egenkapitalandel | 46,9 % | 13,9 % | 22,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,83 | 1,07 | 1,17 | |
| Omsetningsvekst | – | −22,7 % | 34,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,8 MNOK | 9,1 MNOK | 12,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −1,3 MNOK | 1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | −1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | −1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 3,3 MNOK | 3,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 1,8 MNOK | 2,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 2,8 MNOK | 2,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 1,6 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6777076.
Videre
Lignende selskaper
- Aarseth Boligventilasjon AS indeks 52, nr. 9 477 · sammenlign
- TL Bolig AS indeks 52, nr. 9 482 · sammenlign
- SAS Elektroservice AS indeks 52, nr. 9 484 · sammenlign
- Marti AS indeks 52, nr. 9 487 · sammenlign
- Servicepartner Notodden AS indeks 52, nr. 9 493 · sammenlign