Sharp Software AS
Score · regnskapsår 2024
86av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 av 1 104 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 av 2 032 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 98 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sharp Software AS ligger 36 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 104 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 53,6 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 97,0 % (median 41,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 53,6 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 238,4 % | 6,0 % |
| Totalrentabilitet | 23,0 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 97,0 % | 41,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,03 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 26,39 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | 55,8 % | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 86 gjør Sharp Software AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 104 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Sharp Software AS hadde en driftsmargin på 53,6 % og en egenkapitalandel på 97,0 % i 2024, og er nr. 15 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 56 % og driftsmarginen steg fra 44,3 % til 53,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 15 MNOK og 34 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 34 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 19 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 53,6 % (median 5,7 %); Egenkapitalandel 97,0 % (median 41,0 %); Likviditetsgrad 1 26,39 (median 1,57).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 98 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | 84 | vekt 15 % |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sharp Software AS?
Driftsmarginen var 53,6 % i 2024, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,0 %.
Hvor solid er Sharp Software AS?
Egenkapitalandelen var 97,0 % i 2024 (median 41,0 %). Gjeldsgraden var 0,03 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Sharp Software AS?
Likviditetsgrad 1 var 26,39 i 2024 (median 1,57).
Hvordan står Sharp Software AS i Informasjon og kommunikasjon?
Sharp Software AS er nr. 15 av 2 032 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 av 1 104. Omsetningen endret seg 55,8 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 885606032
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. mars 2003 23 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Kyrres vei 24A, 1369 STABEKK (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. januar 2018
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.sharpsw.com
- LEI
- 25490094EZB8I0CW7F10 fornyes 24. februar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Arne Laugstøl
- Styrets leder
- Kjersti Sandberg
- Styremedlem
- Arne Laugstøl
- Varamedlem
- Øyunn Straumsnes
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 86 | – | |
| Rang | – | 15 | – | |
| Driftsmargin | 44,3 % | 53,6 % | −38,5 % | |
| Totalrentabilitet | 40,6 % | 23,0 % | 20,1 % | |
| Egenkapitalandel | 97,9 % | 97,0 % | 99,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 34,99 | 26,39 | 108,00 | |
| Omsetningsvekst | – | 55,8 % | −79,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,0 MNOK | 1,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 4,7 MNOK | 3,7 MNOK | 3,9 MNOK |
| Årsresultat | 4,5 MNOK | 3,4 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,3 MNOK | 15,9 MNOK | 19,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,9 MNOK | 12,5 MNOK | 15,9 MNOK |
| Egenkapital | 12,0 MNOK | 15,4 MNOK | 19,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 11,9 MNOK | 15,3 MNOK | 19,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5501431.
Videre
Lignende selskaper
- Kalljo AS indeks 87, nr. 12 · sammenlign
- Silverfox Entertainment AS indeks 86, nr. 14 · sammenlign
- Digitalife AS indeks 86, nr. 17 · sammenlign
- Dv8 IT AS indeks 86, nr. 19 · sammenlign
- SEM & Stenersen Holding AS indeks 85, nr. 21 · sammenlign