Studio Haarr AS

Org.nr. 880578812 · Karmøy · Stiftet 1998 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2025

85av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 16 av 1 159 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 av 1 691 · Annen tjenesteyting

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Studio Haarr AS ligger 36 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 49 blant 1 158 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 31,2 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 75,4 % (median 32,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 31,2 % 3,3 % 95 %
Resultatmargin 34,8 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 28,3 % 9,0 % 81 %
Egenkapitalandel 75,4 % 32,5 % 93 %
Gjeldsgrad 0,33 1,37 91 %
Likviditetsgrad 1 4,02 1,47 91 %
Omsetningsvekst 8,8 % 3,7 % 66 %
Omsetning per ansatt0,95 MNOK0,66 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 85 gjør Studio Haarr AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 159 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Studio Haarr AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Studio Haarr AS har score 85 for 2025, rang 17 av 1 691 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 92 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,4 % mot median 32,5 %. Likviditet: persentil 91 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,02 mot median 1,47.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Studio Haarr AS hadde en driftsmargin på 31,2 % og en egenkapitalandel på 75,4 % i 2025, og er nr. 17 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 28,6 % til 31,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 24 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,8 MNOK 10,0 18 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,1 MNOK
minus netto gjeld −7,7 MNOK
8,0 24 MNOK
P/B Egenkapital: 6,1 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 31,2 % (median 3,3 %); Egenkapitalandel 75,4 % (median 32,5 %); Likviditetsgrad 1 4,02 (median 1,47).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet88 vekt 30 %
Soliditet92 vekt 25 %
Likviditet91 vekt 15 %
Vekst66 vekt 15 %
Konsistens81 vekt 15 %

Varighet: 85 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Studio Haarr AS?

Driftsmarginen var 31,2 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,3 %.

Hvor solid er Studio Haarr AS?

Egenkapitalandelen var 75,4 % i 2025 (median 32,5 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,37).

Hvordan er likviditeten i Studio Haarr AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,02 i 2025 (median 1,47).

Hvordan står Studio Haarr AS i Annen tjenesteyting?

Studio Haarr AS er nr. 17 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 16 av 1 159. Omsetningen endret seg 8,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
880578812
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (96.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. desember 2025
Stiftet
30. desember 1998 27 år i drift
Aksjekapital
0,13 MNOK
Forretningsadresse
Klæhaugvegen 8A, 4270 ÅKREHAMN (KARMØY)
Kommune
Karmøy rang 2–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 19. juli 2011
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.studiohaarr.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks898285
Rang494817
Driftsmargin29,2 %28,6 %31,2 %
Totalrentabilitet30,7 %28,6 %28,3 %
Egenkapitalandel68,8 %73,1 %75,4 %
Likviditetsgrad 13,143,674,02
Omsetningsvekst–3,8 %8,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,9 MNOK6,1 MNOK6,6 MNOK
Driftsresultat1,7 MNOK1,7 MNOK2,1 MNOK
Resultat før skatt1,8 MNOK1,9 MNOK2,3 MNOK
Årsresultat1,4 MNOK1,5 MNOK1,8 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler5,9 MNOK6,8 MNOK8,1 MNOK
Omløpsmidler5,8 MNOK6,7 MNOK8,1 MNOK
Egenkapital4,0 MNOK4,9 MNOK6,1 MNOK
Opptjent egenkapital3,8 MNOK4,7 MNOK5,9 MNOK
Sum gjeld1,8 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK
Kortsiktig gjeld1,8 MNOK1,8 MNOK2,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6394759.