Infonor Systems AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 730 av 1 075 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 423 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Infonor Systems AS ligger 9 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 073 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −111,9 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 80,4 % (median 39,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −111,9 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | −107,1 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | −90,0 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 80,4 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 1,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,93 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | −64,4 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Infonor Systems AS det bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 075 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Infonor Systems AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Infonor Systems AS har score 40 for 2025, rang 1 423 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 86 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,93 mot median 1,55. Soliditet: persentil 83 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 80,4 % mot median 39,2 %.
Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −64,4 % mot median 4,9 %. Lønnsomhet: persentil 4 mot sammenlignbare, driftsmargin −111,9 % mot median 5,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −107,1 % (median 5,5 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −111,9 % (median 5,9 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Infonor Systems AS hadde en driftsmargin på −111,9 % og en egenkapitalandel på 80,4 % i 2025, og er nr. 1 423 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 14,7 % til −111,9 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −107,1 % (median 5,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −111,9 % (median 5,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 86 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 37 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Infonor Systems AS?
Driftsmarginen var −111,9 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −90,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Infonor Systems AS?
Egenkapitalandelen var 80,4 % i 2025 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 0,24 (median 1,01).
Hvordan er likviditeten i Infonor Systems AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,93 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Infonor Systems AS i Informasjon og kommunikasjon?
Infonor Systems AS er nr. 1 423 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 730 av 1 075. Omsetningen endret seg −64,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 880432362
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (63.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. desember 1998 27 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Rosenholmveien 25, 1414 TROLLÅSEN (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 30. september 2025
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 60 | 40 | |
| Rang | 434 | 583 | 1 423 | |
| Driftsmargin | −0,8 % | 14,7 % | −111,9 % | |
| Totalrentabilitet | 0,9 % | 18,8 % | −90,0 % | |
| Egenkapitalandel | 78,8 % | 55,1 % | 80,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,44 | 2,15 | 4,93 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,3 % | −64,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,0 MNOK | 4,4 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | −1,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | −1,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK | −1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 3,3 MNOK | 3,9 MNOK | 1,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 3,8 MNOK | 1,8 MNOK |
| Egenkapital | 2,6 MNOK | 2,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 2,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 1,8 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 1,7 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6442057.
Videre
Lignende selskaper
- Luado AS indeks 40, nr. 1 418 · sammenlign
- Software Control AS indeks 40, nr. 1 419 · sammenlign
- Bommelom AS indeks 40, nr. 1 421 · sammenlign
- Driftsikker Kommunikasjon AS indeks 40, nr. 1 422 · sammenlign
- Tinker AS indeks 40, nr. 1 425 · sammenlign